9.7 C
İstanbul
Çarşamba, Aralık 6, 2023

3 Avrupa Ülkesinden Türkiye’ye Uçuşlar Durduruldu

3 Avrupa Ülkesinden Türkiye’ye Uçuşlar Durduruldu


Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: 4 ülkeye uçuşlar durduruldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Korona virüsün mutasyonuyla İngiltere’de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından THY Genel müdürü Bilal Ekşi Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Bilal Ekşi “Sevgili Yolcularımız; Sağlık Bakanlığımızın İngiltere, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika’dan uçuşların durdurulması kararına istinaden, hiçbir yolcumuzun bilet işlemleri konusunda acele etmemesini rica ederiz. Hiçbir yolcumuz bilet işlemleri konusunda mağdur edilmeyecektir.” açıklamasında bulundu.

Akabinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüde bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklama şu şekilde: Ülkemiz ile İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika arasındaki uçuşlar ikinci bir değerlendirmeye kadar durdurulmuştur. Bu arada ilgili vatandaşların karşılıklı tahliyeleri kontrollü olarak yapılabilecektir. Saygıyla duyurulur.

Pegasus’tan Açıklama

Değerli Misafirlerimiz, 20.12.2020 tarihinde resmi makamlarca alınan kararlar ve Covid-19 virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında; İngiltere, Hollanda ve Danimarka uçuşlarımız geçici bir süreliğine karşılıklı olarak durdurulmuştur.

İngiltere Çıkışlı Şu An Havada Olan Uçak Yolcuları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ayrıca İngiltere çıkışlı şu an havada olan uçak yolcular için yaptığı açıklamada “İngiltere kaynaklı mutasyon riski üzerine alınan tedbirler kapsamında halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır. Tedbirler tam koordinasyonla yürütülmektedir.” İfadelerini kullandı.

https://twitter.com/SHGM/status/1340753280696250372?s=20

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,729BeğenenlerBeğen
3,660TakipçilerTakip Et
2,913TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler