17.3 C
İstanbul
Cuma, Eylül 22, 2023

3 Yolcunun Midesinden 3 Milyon Liralık Uyuşturucu Çıkarıldı

3 Yolcunun Midesinden 3 Milyon Liralık Uyuşturucu Çıkarıldı


İstanbul Havalimanı’nda yolcuların midesinden uyuşturucu çıktı.

İstanbul Havalimanı’nda Gümrük Muhafaza Ekipleri, uyuşturucu kapsüllerini yutarak Türkiye’ye sokmaya çalışan üç uyuşturucu kuryesini, yaptığı başarılı çalışma ile yakaladı.

Ticaret Bakanlığı İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında, yutucu kurye yöntemiyle uyuşturucu kaçakçılığı yapmak isteyen 3 kurye muhafaza engeline takıldı.

Gerçekleştirilen operasyonda, biri kadın üç kuryenin midelerindeki uyuşturucu ile Türkiye’ye girmesi ve yaşanılacak aksaklıklar sonucunda midelerindeki uyuşturucunun kanlarına karışması neticesinde hayatlarını kaybetmeleri engellendi.

Riskli Yabancılar

Yapılan analiz sonucu riskli görülen üç yabancı uyruklu yolcu, detaylı kontrol için diğer yolculardan ayrılarak beraberindeki bagajlarla muhafaza kontrol noktasına alındı. Burada yapılan ön kontrolde, yolcuların bagajlarında ya da üstlerinde taşıdığı herhangi bir yasa dışı maddeye rastlanmadı.

Yutucu Tespit Cihazı İle Kontrol Edildi

Ancak, devam eden kontrollerde yolcuların midelerinde olağandışı bir sertliğin bulunduğu saptandı. Yolcuların hal ve tavırlarından şüphelenen muhafaza ekiplerince yolcular, Türkiye’de ilk defa İstanbul Havalimanı’nda kullanılan yutucu tespit cihazı ile kontrol edildi.

Burada şahısların midesinde şüpheli yoğunluk tespit edildi ve şahıslar muayene edilmek üzere hastaneye götürüldü. Burada yapılan tetkiklerde bir yolcunun midesinde 110 adet, diğer bir yolcuda 80 adet kapsül, bir diğer yolcuda da 24 adet prezervatif içinde uyuşturucu madde tespit edildi.

Kuryeler Gözaltına Alındı

2 yolcunun midesinden çıkan bu kapsüllerin içerisindeki toz maddenin uyuşturucu test cihazı ile yapılan analizinde kokain olduğu anlaşıldı. Diğer yolcunun midesinden çıkan şeffaf plastikler içerisinde bulunan likit maddenin uyuşturucu test cihazı ile yapılan analizinde sıvı kokain olduğu anlaşıldı.

Gerçekleştirilen başarılı operasyon neticesinde piyasa değeri yaklaşık 3 milyon lira olan, 3 kilogram 779 gram uyuşturucuyu midelerindeki kapsüller içerisinde, hayatlarını riske atarak Türkiye’ye sokmak isteyen 3 kurye gözaltına alındı.


Kaynak: Ensonhaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,817BeğenenlerBeğen
3,681TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,137TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler