14.7 C
İstanbul
Salı, Nisan 23, 2024

Almanca Bilen, Çalışan ve Suç İşlemeyenler Alman Vatandaşı Olabilecek

Almanca Bilen, Çalışan ve Suç İşlemeyenler Alman Vatandaşı Olabilecek


Almanya 5 yıl ülkede ikamet eden, çalışıp kendi geçimini temin eden ve suça karışmamış göçmenlere 5 yıl sonra vatandaşlığa geçiş imkânı verecek.

Almanya Federal Başbakanı Olaf Scholz, Almanya’nın uzun süreden beri bir göç ülkesi olduğunu söyledi. Scholz medyaya yaptığı açıklamada, bir göç ülkesi olan Almanya’da göçmenlerin Alman vatandaşlığına geçişlerini kolaylaştırmak istediklerini açıkladı.

“Almanya çoktandır bir göç ülkesi olmasına rağmen, Almanya’ya gelmiş olan göçmenler sanki geldikleri ülkelerine geri dönecekmiş muamelesi gördü.” diyen Almanya Federal Başbakanı Scholz, böyle olduğu için de göçmenlerin Alman vatandaşlığına geçmelerini istemenin hiç öne çıkmadığını bildirdi.

Yeni hükümetin göçmenlerin içinde bulunduğu gerçeğe uygun yeni düzenlemeler yaparak, uluslararası standartlara uygun bir göç ülkesi imkanları sunmak istediklerini ifade etti. Gömenlerin 5 yıl ikametleri sonrasında Alman vatandaşlığına geçişlerine imkan veren yasa hazırlığı yaptıklarını da açıklayan Scholz, “Almanca bilen, kendi geçimini kendisi çalışıp kazanan ve suç işlememiş göçmenlerin” bu imkana kavuşturulacağını bildirdi.


Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,876TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler