17.9 C
İstanbul
Pazar, Aralık 3, 2023

Almanya Deprem Mağdurlarına Almanya’daki Akrabalarının Yanında Kalma İzni Verecek

Almanya Deprem Mağdurlarına Almanya’daki Akrabalarının Yanında Kalma İzni Verecek


Almanya, Türkiye ve Suriye’deki deprem mağdurlarına, Almanya’daki akrabalarının yanlarına gelip 90 gün kalabilmeleri için özel ziyaretçi vizesi verecek.

Almanya, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere, Almanya’daki akrabalarının yanında kalabilmeleri için vize vereceğini açıkladı. Açıklamayı yapan Almanya Dışişleri Bakanlığı, vize süresinin 90 gün olacağını ve vizenin bitmesinden sonra geri dönüleceğinin beyan edilmesini istedi.

Akrabaları Getirmek İçin Vize Şartları

Depremzedelerin Almanya’daki akrabalarının yanına gelebilmeleri için gerekli müracaat şartları ise şu şekilde açıklandı:

  • Vize başvurusu yapacak kişinin deprem mağduru olduğunu ve bunun için Almanya’ya davet edildiğini ve ziyaretçi vizesi istendiğini ifade eden davet mektubu
  • Seyahat için gerekli mali imkanların bulunduğunun belgeleri. Bu belgeler arasında, bir uçak biletinin ibraz edilmesi, davet eden tarafın ikamet süresince geçimi temin edeceğinin taahhüt beyanı veya yolcunun banka bakiyesinin ibrazı yer alıyor.
  • Almanya’ya Seyahat sağlık sigortası
  • Başvuru sahibinin vize süresi dolmadan Schengen bölgesinden ayrılacağını beyan eden dilekçesi.

Başvurular Deprem Bölgesi Dışında Yapılacak

Türkiye’deki deprem mağdurları başvurularını deprem bölgesi haricindeki Almanya Konsoloslukları ya da Almanya vizelerini takip eden idata bürolarından yapabilecekler.

Almanya’nın Gaziantep ve Adana Konsoloslukları aracılığı ile daha önce iş, eğitim ya da seyahat vizesi başvurusu yapanların, kendilerine verilen randevu tarihleri aynen geçerli olacak. Ancak, hizmetler Adana ve Gaziantep dışındaki temsilciliklerde yeniden randevu almadan takip edilebilecek.


CamiaHaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,738BeğenenlerBeğen
3,661TakipçilerTakip Et
2,914TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler