15.2 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 22, 2024

Almanya Gaz Fiyatlarını 1 Yıl Donduracak ve Tüketiciye 1 Aylık Ödeme Yapacak

Almanya Gaz Fiyatlarını 1 Yıl Donduracak ve Tüketiciye 1 Aylık Ödeme Yapacak


Almanya doğal gaz fiyatlarını 1 Nisan 2023’ten itibaren 12 Cent’te donduracak. Tüketicinin bir aylık ön ödemesi de bir kereliğine devlet tarafından karşılanacak.

Almanya doğal gaz fiyatlarını gelecek yıl Nisan ayından itibaren bir yıllığına donduracak.

Almanya gaz fiyatları komisyonu, doğal gaz fiyatlarının bir yıllığına dondurulmasını önerdi. Öneride, doğal gaz fiyatlarının dondurulmasının yanı sıra ayrıca tüketicinin bir aylık ön ödeme masraflarının da devlet tarafından ödenmesi gündeme geldi. Öneri hükümet tarafından onaylanırsa, bir aylık ön ödeme miktarı 2022 yılı Eylül ayı ön ödeme ücreti kadar olacak.

Gaz fiyatlarının yanı sıra bölgesel ve merkezi ısıtma sistemine bağlı kaloriferleri kullananlara aynı ödemeler yapılacak.

Gaz Fiyatı 12 Cent Olarak Kalacak

Almanya’da gaz fiyatları gelecek yıl Nisan ayından itibaren 1 yıl boyunca sadece 12 Cent olarak dondurulacak. Bu fiyatlar konutların yanı sıra küçük işletmeler için de geçerli olacak. Ancak, 12 Cent olarak sabitlenecek olan gaz kilovat/saat fiyatı belirli bir miktardaki gaz kullanımı için geçerli olacak. Belirlenen bu miktarın aşılması durumunda aşan miktar piyasa fiyatlarına göre ödenecek.


Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler