18 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 2, 2023

Almanya Türkiye’ye Yönelik Seyahat Kısıtlamasını 1 Temmuz’da Kaldırıyor

Almanya Türkiye’ye Yönelik Seyahat Kısıtlamasını 1 Temmuz’da Kaldırıyor


Almanya Kovid-19 nedeniyle ‘riskli’ ilan ettiği bölgelere seyahat uyarısını kaldıracağını açıkladı. Yeni uygulamayla birlikte Türkiye’ye seyahatler için de mevcut seyahat uyarısı geçerliliğini kaybedecek.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, birçok yerde vaka sayılarının düştüğüne ve aşı olan insanların sayısının arttığına işaret ederek, aylarca süren karantina uygulamalarından sonra daha fazla normalleşmenin beklenebileceğini belirtti.

Türkiye’ye Seyahatler İçin De Seyahat Kısıtlaması Bu Tarihten İtibaren Ortadan Kalkacak

Maas, bunun seyahatler için de geçerli olduğunu aktararak, yaklaşık bir yıl sonra, haftalık 100 bin kişide görülen yeni vaka sayısının 200’ün altında olan bölgeler için 1 Temmuz’dan itibaren genel seyahat uyarısının kaldırılacağını ifade etti. Özellikle Türkiye kökenlileri de yakından ilgilendiren yeni uygulamaya göre Almanya’ya Türkiye’ye seyahatler için de seyahat kısıtlaması bu tarihten itibaren ortadan kalkacak.

”Yüksek Riskli Bölgeler” Ve “Virüs Varyasyon Bölgeleri” İçin Seyahat Uyarısı Devam Edecek

Avrupa’da aşılananlara, iyileşenlere ve test uygulananlara ortak kurallar getirileceği için bu adımı atabildiklerini kaydeden Maas, seyahatlerde tedbirin elden bırakılmaması gerektiğini belirtti. Maas, Kovid-19’un mutasyona uğradığına işaret ederek, bu nedenle “yüksek riskli bölgeler” ve “virüs varyasyon bölgeleri” için seyahat uyarısında bulunmaya devam edeceklerini kaydetti.

Almanya’daki mevcut uygulamada, haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısı 50’nin üzerinde olan bölgelere seyahat uyarısı yapılıyor.


Kaynak: Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,739BeğenenlerBeğen
3,662TakipçilerTakip Et
2,914TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler