18.7 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 27, 2023

Almanya Türkiye’yi Kovid-19 ‘Yüksek Riskli’ Bölgeler Listesinden Çıkardı

Almanya Türkiye’yi Kovid-19 ‘Yüksek Riskli’ Bölgeler Listesinden Çıkardı


Almanya, Türkiye’yi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında “yüksek riskli” bölgeler listesinden çıkardı.

Almanya’da bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten Robert Koch Enstitüsü (RKI), Sağlık, Dışişleri ve İçişleri Bakanlıklarıyla hazırladığı riskli bölgeler listesini güncelledi.

Buna göre nisan ortasından bu yana “yüksek riskli” bölgeler listesinde yer alan Türkiye, Kovid-19 vakalarının düşmesiyle 6 Haziran’dan geçerli olmak üzere bu gruptan çıkarıldı ve “riskli’ grubuna dahil edildi. Buna göre iki doz aşı olanlar, hastalığı atlatıp iyileşenler ve negatif sonuçlu PCR testi olanlar artık Almanya’da 10 gün karantinaya girmek zorunda olmayacak.

Seyahat Uyarısı Devam Ediyor

Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından Türkiye’ye seyahatlerle alakalı seyahat uyarısı devam ediyor. Türkiye ayrıca hâlâ riskli bölge listesinde yer alıyor. Buna göre ülkeye girişler için PCR test (72 saatlik) veya antijentest (48 saatlik) gerekli. Karantina uygulaması ise söz konusu değil.

Öte yandan İsviçre de Türkiye’yi Kovid-19’da ‘riskli ülkeler’ listesinden çıkardı. Buna göre Türkiye’den İsviçre’ye seyahat eden yolcularda da Kovid-19 testi negatif olanlar, 10 günlük zorunlu karantina uygulamasından muaf tutulacak.


Kaynak: Camiahaber

haber reklam

ilgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,619BeğenenlerBeğen
3,403TakipçilerTakip Et
1,984TakipçilerTakip Et
6,296AboneAbone Ol

Son Dakika