Almanya Yurtdışı Tatillerine Yasak Planlıyor

Fatih Mehmet Özdemir

Almanya Yurtdışı Tatillerine Yasak Planlıyor


Almanya korona virüs önlemleri çerçevesinde Almanya dışında tatile gitmeyi engellemenin mümkün olup olmayacağını araştırıyor.

Avrupa’da korona virüs salgının üçüncü dalgasının başlaması üzerine Almanya’nın yurt dışı tatilini engelleme planları yaptığı açıklandı. Başbakan Angela Merkel de dün yaptığı açıklamada yaz tatiline gidilmemesi tavsiyesinde bulunmuştu.

Alman hükümet sözcü vekili Ulrike Demmer tarafından yapılan açıklamada, yurt dışı tatillerinin yasaklanıp yasaklanamayacağı konusunda araştırma yapıyor.

Özellik son günlerde İspanya’nın Mallorca adasına giden tatilcilerin bu gibi tatil bölgelerine akın etmesinin hükümet tarafından geçici olarak önlenmesinin yasal olarak mümkün olması durumunda Almanya dışında tatil yapmak zorlaşacak.

Bu arada Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz da vatandaşlardan paskalya tatili döneminde seyahate çıkmamaları uyarısında bulundu.

Merkel, Hristiyan dünyasının en önemli dinî günleri olan paskalya döneminde 1 ve 3 Nisan günlerini bir kereye mahsus olmak üzere resmî tatil ilan etmiş, 1-5 Nisan tarihlerinde de tüm kamusal alanların kapatılmasını kararlaştırmıştı.

16 eyalet başbakanı ile ortak alınan kararın tüm sorumluluğunu üstlenen Merkel, “Özür dilerim, bu tamamıyla benim kararımdı.” diyerek paskalya tatilini uzatma ve korona tedbirlerini sıkılaştırma kararından geri dönmüştü.


Kaynak: Camiahaber

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*