15.2 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 22, 2024

Almanya’da 100 Euro’luk Ek Çocuk Parası Ödemeleri Başlıyor

Almanya’da 100 Euro’luk Ek Çocuk Parası Ödemeleri Başlıyor


Almanya’da korona destek paketleri çerçevesinde ödenecek olan her çocuk için 100 Euro’luk ek çocuk parası ödemeleri bu ay sonundan itibaren ödenmeye başlayacak. Ödemeler için müracaat şart değil.

Almanya’da korona pandemisi dolayısıyla artan hayat pahalılığına karşı planlanan vatandaşa doğrudan ekonomik destek programı çerçevesinde kararlaştırılan ek çocuk parası ödemeleri bu ay başlıyor. Ek çocuk parası 100 Euro olarak ödenecek.

Çocuk parası alan ailelere, çocuk başına ödenecek olan 100 Euro’luk ek çocuk parası, sürekli ödenen çocuk parasına ilave olarak ödenecek. Ödemelere Haziran ayı sonundan itibaren başlanacak.

Önce Çocuk Parası Ödenecek

Aileler, her çocuk için ve sadece bir alacakları ek çocuk parasını, her ay aldıkları çocuk parasından sonra alacaklar. Yani, önce çocuk parası alacaklar, daha sonraki günlerde de 100 Euro’luk ek çocuk paralarını alacaklar.

100 Euro’luk ek çocuk parası için herhangi bir müracaat yapılması gerekmiyor. Sadece, 2022 yılı içerisinde çocuk parası alıyor olma şartı bulunuyor.

2022 Yılında Doğan Çocuklar

2022 yılında doğan çocuklar için de ek çocuk parası alınabilecek. Şu ana kadar çocuk parası müracaatı yapmamış olan aileler, çocuk parası müracaatı yaptıklarında aynı zamanda ek çocuk parası da almaya hak kazanacaklar.


Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler