Almanya’da 50 Milyon FFP2 Maskesi Dağıtılacak

Almanya’da 50 Milyon FFP2 Maskesi Dağıtılacak


Almanya’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplam 50 milyon FFP2 tipi maskenin ücretsiz olarak dağıtılacağı açıklandı.

Almanya’da korona virüs salgını ve mutasyonlu virüsler nedeniyle önlemlerin sıkılaştırılması sonrası toplu taşıma araçları ve mağazalarda tıbbi koruyucu maske takma zorunluluğu getirildi. Bunun ardından FFP2 tipi maskelerine artan talep ile birlikte hükûmet yeni bir karar aldığını açıkladı. Buna göre ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplam 50 milyon FFP2 tipi maskenin ücretsiz olarak dağıtılacağını duyuruldu.

Salgının Seyri Düşüşe Geçti

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, söz konusu kişilere sağlık sigortalarından mektup geleceğini ve maskelerin, bu mektup ve nüfus cüzdanı ile eczanalerden temin edilebileceğini duyurdu. “Söz konusu uygulama, pandemi dönemine önemli bir katkıda bulunacak.” ifadelerini kullandı.

Salgının gidişatıyla ilgili de konuşan Spahn, “Salgının seyri düşüşe geçti. Son günlerde açıklanan rakamlar cesaretlendirici.” diye kaydetti.

Almanya’da 19 Ocak tarihinde Başbakan Angela Merkel ve Eyalet Başbakanları, ülke çapında toplu taşıma araçları ve mağazalarda tıbbi maske zorunluluğu getirmişti.


Kaynak: Camiahaber

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*