Almanya’da Çocuk Başına 150 Euro ‘Korona Yardımı’ Yapılacak.

Almanya’da Çocuk Başına 150 Euro ‘Korona Yardımı’ Yapılacak.


Salgın yardımları mayıs başından itibaren başlıyor. Almanya’da mayıs ayından itibaren çocuk başına 150 Euro ‘korona yardımı’ yapılacak.

Almanya’da salgın nedeniyle yapılacak yardımlar kapsamında mayıs ayından itibaren ailelere çocuk başına 150 Euro ödenecek.

2020 yılında Almanya’da korona virüs salgını çerçevesinde ailelere 300 Euro’luk ‘çocuk bonusu’ yardımı ödenmişti. 2021 yılı için planlanan 150 Euro’luk yardımın mayıs ayından itibaren ailelere ödenmesine başlanacak. Ek olarak sonbahar aylarında da 100 Euro’luk ikinci bir ödemenin daha yapılması düşünülüyor.

Söz konusu yardım, hali hazırda çocuk yardımı almaya hakkı olan tüm çocuklar için ailelerin hesabına otomatik olarak ödenecek. Bunun için ayrı bir başvuru yapmaya gerek olmayacak. Yapılacak olan ek yardım, çocuk yardımı için yapılan ücretle birlikte değil, birkaç gün sonra farklı bir ödeme olarak hesaplara yansıyacak.

Yüksek gelirli aileler yardım kapsamının dışında tutuluyor. Anne ve babanın çalıştığı ve yıllık toplam geliri 67.000 Euro’ya kadar olan aileler çocuk yardımından yararlanabiliyor. Geliri bu miktarın üzerine çıkan ailelerde çocuk yardımı kademeli olarak düşüyor.


Kaynak: Arti49

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*