18 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 2, 2023

Almanya’da Emekliler ve Öğrenciler Enerji Yardımı Alamayacak

Almanya’da Emekliler ve Öğrenciler Enerji Yardımı Alamayacak


Almanya‘da çalışanlarla ev kirası yardımı alanlara yapılacak olan 300 Euro’luk enerji yardımından emeklilerle öğrenciler ve geçici sosyal yardım ile ebeveyn ödeneği alanlar da yararlanamayacak.

Almanya’da federal hükümetin çalışanlar için yapmayı planladığı 300 Euro’luk enerji masrafları yardımından emeklilerle öğrenciler faydalanamayacak. Enerji masrafları yardımından ayrıca hastalık parası, geçici sosyal yardım ödeneği (Übergansgeld) ve ebeveynlik ödeneği (Elterngeld) alanlar da yararlanamayacak.

Geçen hafta Eyaletler Meclisi’nde (Bundesrat) yapılan görüşmelerde, Federal Maliye Bakanlığının ek bütçe tasarısında enerji yardımlarının belirli kesimlere ödeneceğinin yer alması tartışma meydana getirdi.

Özellikle Hristiyan Demokrat Birliği (CDU) yönetimindeki eyaletler 300 Euro’luk enerji yardımından destek priminin emeklilere ve öğrencilere de ödenmemesini eleştirdi. Kuzey Ren Vestfalya ve Hessen eyalet başbakanları, enerji yardımına asıl ihtiyaç duyan kesimin dışarıda tutulduğunu, dolayısıyla, bu haliyle ek bütçenin kabul edilebilir olmadığını açıkladı.

Aşağı Saksonya Eyalet Maliye Bakanı CDU’lu Reinhold Hilbers de, yaradımı Federal Hükümetin kararlaştırdığını ama yükünün de eyaletlere yüklenmek istendiğini bu yüzden de, tasarıyı onaylamayacaklarını açıkladı.


Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,739BeğenenlerBeğen
3,662TakipçilerTakip Et
2,914TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler