18 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 2, 2023

Almanya’da Hartz IV Cezaları Kaldırılıyor

Almanya’da Hartz IV Cezaları Kaldırılıyor


Almanya Hartz IV sosyal yardım ödeneği şartlarını yerine getirmeyenlere uygulanan para kesme cezası yaz aylarından itibaren kaldırılıyor.

Almanya Hartz IV olarak bilinen sosyal yardım ödenekleri şartlarına uymayanlara uyguladığı cezaları kaldırıyor. Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil’ın verdiği bilgiye göre, Hartz IV ödeneği alabilmek için çeşitli yükümlülükleri yerine getirmeyenlere uygulanan yaptırım ve para kesme cezası yaz aylarından itibaren kaldırılacak.

Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, yıl sonuna doğru uygulanmaya konulması beklenen Hartz IV ödeneği cezalarının kaldırılmasının vatandaşlık ödeneğine geçiş sürecinin ilk adımı olarak bu yaz aylarından itibaren uygulanacağını açıkladı.

Federal Anayasa Mahkemesi’nin, Hartz IV sosyal yardım ödeneği alanlara uygulanacak olan para kesme cezasının asgari geçim seviyesini tehlikeye atacağı gerekçesi ile kaldırılmasını istemesinden sonra Hartz IV ödemelerini yapan Federal İş Ajansı uygulamayı geçici süre ertelemişti.

Federal Hükümetin Mart ayı içinde konuyu tam olarak ele alacağı açıklandı. Medyada yer alan bilgilere göre, Hartz IV ödeneği yerine geçecek olan vatandaşlık ödeneği alanlara da çeşitli yaptırım ve para kesme cezası planlanıyor.


Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,739BeğenenlerBeğen
3,662TakipçilerTakip Et
2,914TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler