26.9 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 25, 2023

Almanya’da Korona Tatil Yardımı

Almanya’da Korona Tatil Yardımı


Almanya‘nın korona dolayısıyla tatil yapamayan ailelere yaptığı tatil yardımları devam ediyor. Korona tatil yardımından bu zamana kadar 4 bin aile yararlandı.

Almanya‘da hükümeti, korona dolaysıyla tatil yapamayan ailelere tatil yardımını devam ettiriyor.

Almanya’da hükümeti, geçen sene başlattığı korona dolaysıyla tatil yapamayan ailelere korona tatil yardımını devam ettiriyor. Korona tatil yardımlarının alınabilmesi için dar gelirli olma şartı olmasına rağmen, engeli bir aile ferdi olması durumunda gelir dikkate alınmıyor.

Korona Tatil Yardımı doğrudan kişi ya da ailelere yapılmıyor. Ödemeler, Almanya’da bakanlıkça belirlenen özellikle Jugendherberge gibi konaklama merkezlerine yapılıyor. Bu merkezlerin listesi Federal Aile Bakanlığı’nın internet sayfasından öğrenilebiliyor.

Korona Tatil Yardımından yararlanıp yararlanılamayacağı için Federal Aile Bakanlığı’nın internet sayfasından online sorgulamak mümkün. Ya da, Bakanlıkça belirlenen merkezlere müracaat edilerek, alınan evrakın doldurulması ile müracaat yapılabiliyor.

Korona Tatil Yardımını Kimler Alabiliyor?

Geçen yıl 4 bin ailenin yararlandığı korona tatil yardımını alabilmek için, ikamet yerinin Almanya olması gerekiyor. İkameti Almanya’da olan bir aile çocuk parası alıyorsa, tatil yardımı da alabiliyor. Tatil için en az bir çocuğun da ailenin yanında bulunması gerekiyor. Bu çocuğun yaşının 18’den küçük olma şartı bulunuyor.

Düşük gelirli ailelerin öncelikle yararlandığı tatil yardımı için, çalıştığı hâlde geliri az olanlarla, sosyal yardım alanlar müracaat edebiliyor. Çocuklardan birisinin yüzde 50 oranında engelli olması durumunda çocuğun yaşına veya gelire bakılmıyor. Ana babadan birisinin yüzde 50 oranında engelli olması durumunda çocuklardan birisinin 18 yaşından küçük olması gerekiyor. Bu durumda da gelirin yüksekliğine bakılmıyor.


Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,816BeğenenlerBeğen
3,682TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,134TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler