Almanya’da Koronadan Etkilenen Ailelere Ek Yardım

Almanya’da Koronadan Etkilenen Ailelere Ek Yardım


Almanya koronadan etkilenen aile ve çocuklara ek korona yardımı planlıyor. Ek yardımlar eğlence, tatil ve dijital öğrenim malzemeleri şeklinde yapılacak.

Almanya Federal Aile Bakanlığı, koronavirüs salgını sürecinde pandemiden etkilenen ailelere ek yardımlar planlıyor. Süddeutschen Zeitung gazetesinin haberine göre, yapılması planlanan ek korna yardımları, daha önce yapıldığı gibi herkese verilmeyecek. Ancak, salgın sebebiyle tedavi, eğlence, tatil ve dijital öğrenim malzemeleri gibi imkanları olmayan aile ve çocuklara yapılması düşünülen ek yardımlar, hedef odaklı yardımlar şeklinde planlanıyor.

Habere göre, Aile Bakanlığının bilim kurulu, bu yardımlara her çocuk sahibi ailenin ihtiyaç duymadığı, ancak ihtiyaç duyan ailelerin de pandemiden kuvvetli bir şekilde etkilendiği gerekçesi ile, her aileye yardım yerine ihtiyacı olan aileye yardımı önerdi.

Önerilen yardımlar arasında, evden çalışma, çocukların evde eğitimi gibi sebepler dolayısıyla yorgun düşen ailelerin çocuklara ile beraberce istirahat etme ihtiyacı duyduğu, bu yüzden de bu aileler tatil imkanları sunulması da yer aldı.

Öte yandan, bilim kurulu tarafından önerilen bu ek yardımların Federal Aile Bakanı Franziska Giffey tarafından değerlendirildiği ancak henüz bir karara varmadığı ifade edildi.


Kaynak: Camiahaber

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*