8.7 C
İstanbul
Pazartesi, Aralık 4, 2023

Almanya’daki Market Zincirlerine Mayıs Ayından İtibaren Büyük İndirim Geliyor

Almanya’daki Market Zincirlerine Mayıs Ayından İtibaren Büyük İndirim Geliyor


Almanya‘da özellikle market zincirlerinde Mayıs 2022’den itibaren yürürlüğe girecek indirim kuralının meyve ve sebze satışları üzerinde büyük etkisi olacak.

Mayıs ayında yürürlüğe girecek yasa ile süpermarketlerde müşterileri bekleyen birtakım avantajlar geliyor.

Özellikle Aldi ve Lidl ve diğer süpermarketler için müşterileri yakında birtakım değişiklikler bekliyor olacak. Yeni yasa, yiyeceklerin daha az israf edilmesini sağlayarak yalnızca müşterilerin faydalanmasını değil, aynı zamanda çevreye de daha az zarar verilmesini amaçlıyor.

Aldi, Lidl ve Edeka gibi süpermarketlerde geçerli olacak bu kural, son kullanma tarihi geçmek üzere olan bozulabilecek gıdaları daha düşük fiyatlardan satmayı amaçlıyor.

Bu kural, Mayıs 2022’den itibaren yürürlüğe girecek. Bu kuralın özellikle meyve ve sebze satışları üzerinde büyük bir etkisi olabilir. HEIDELBERG24 raporlarına göre, bu kuraldan taze pişmiş ürünler de büyük ölçüde etkilenecek.

Mayıs ayından itibaren Aldi ve Lidl gibi süpermarketlerde ilgili yüzdenin ürüne yapıştırılması yeterli olacak. Şimdiye kadar satıcılar her zaman yeni ve eski fiyatları netleştirmek zorunda kaldılar. Yeni yasa, tüketicileri son kullanmaya tarihi geçmek üzere olan ürünleri satın almaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Gıda israfı Almanya’nın en büyük problemlerinden biri. Federal Gıda ve Tarım Bakanlığı’nın verilerine göre, perakende sektöründe her yıl yaklaşık 500 bin ton gıda atığı oluşuyor. Bu yaklaşık yüzde dört oranına tekabül ediyor.


Arti49

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,737BeğenenlerBeğen
3,661TakipçilerTakip Et
2,913TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler