Almanya’dan Yeni Korona Yardımı: Çocuk Başına 100 Euro!

Almanya’dan Yeni Korona Yardımı: Çocuk Başına 100 Euro!


Almanya’da korona virüs salgınından ötürü mağdur olan ve sosyal yardım alan ailelere çocuk başı 100 Euro verilmesi kararlaştırıldı.

Almanya’da hükûmet, korona virüs salgını nedeniyle mağdur olan ve sosyal yardım (kira yardımı, ek çocuk parası, işsizlik parası..) alan ailelere, çocuk başına 100 Euro’luk ek yardımda bulunacağını açıkladı. 11 Haziran’da kararlaştırılan yeni yardımların ağustos ayı başından itibaren banka hesaplarına havale edilmesi bekleniyor.

“Bu yardımı diledikleri gibi kullanabilirler”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aile Bakanı Christine Lambrecht, bu yardımın “Korona Sonrası Telafi Programı”nın bir parçası olduğunu ifade etti. Yardımı alacak vatandaşlara hitaben ise “Bu yardımı diledikleri gibi kullanabilirler.” diye konuştu.

“Korona Sonrası Telafi Programı” Almanya’da korona virüs salgının negatif sonuçlarını telafi etmek için uygulanan “Korona Sonrası Telafi Programı” için toplam 2 milyar Euro bütçe ayrıldı


Kaynak: Camiahaber

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

1 Comment

  1. Bu gidişle bu Almanyada ben de bir gün işi bırakıp sosyal yardım almaya başlayacağım. Çalışanı enayi yerine koyuyorlar.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*