14.7 C
İstanbul
Salı, Nisan 23, 2024

Almanya’dan Yeni Seyahat Düzenlemesi

Almanya’dan Yeni Seyahat Düzenlemesi


Almanya 4 Mart 2020 tarihinden itibaren yeni seyahat kuralları uygulayacak. Yüksek risk bölgeleri haricinden gelenler için kayıt ve karantina zorunluluğu kaldırılacak.

Almanya’da hükümet Paskalya tatili öncesi ailelerin tatil yapmasını kolaylaştırmak için koronayla ilgili seyahat kurallarını gevşetecek. Kuralların gevşetilmesi 4 Mart 2022 tarihinden itibaren başlayacak.

Yeni seyahat kurallarına göre 12 yaşından küçük çocuklar için yüksek riskli bölgelerden dönüşlerde karantina uygulanmayacak. Yüksek riskli bölge olarak ise, delta varyantı gibi omikron’dan daha tehlikeli bir korona varyantının yaygın olduğu ülkeler kabul edilecek. Omikron’un hâkim olduğu ülkelerden dönenler için artık kayıt ve karantina zorunluluğu da ortadan kaldırılacak.

PCR Test Zorunluluğu

Aşı yaptırmayanların Almanya’ya girişte negatif PCR testi ibraz etmek zorunluluğu devam ediyor. Bu kural yüksek riskli bölge olmasa dahi geçerli olacak. Türkiye 17 Ağustos 2021’den bu yana “virüs varyantının bulunduğu yüksek riskli bölge” statüsünde yer alıyor.

Federal hükümetin ilgili düzenlemeyi çarşamba günü kabinede onaylaması bekleniyor. Yönetmelik 4 Mart’tan itibaren geçerli olacak. Daha önce aralarında ABD, İspanya, Büyük Britanya, Fas, Tunus ve Hindistan gibi ülkelerin de bulunduğu 19 ülke yüksek riskli bölge statüsünden çıkartılmıştı.

Düzenleme ile, yüksek riskli bölgeler dışından Almanya’ya gelenlerin ülkeye girişte dijital giriş kaydı yapma zorunluluğu da kaldırılacak.


Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,876TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler