Almanya’ya Girişte Test Zorunluluğu Süresi Uzatılacak

Almanya’ya Girişte Test Zorunluluğu Süresi Uzatılacak


Almanya, ülkeye girişte korona testi beyanı süresini uzatarak ilkbahar aylarında da yapılmasını istiyor. Hükümet, Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan ülkelerden gelen herkesten korona testi talep ederek salgının yurt dışından ülkeye girişinin önüne geçmeyi hedefliyor.

HAVAYOLU şirketleri ve havaalanları yönetimleriyle birlikte kararlaştırılacak yeni uygulamalarla sınırları korumakla görevli federal polis teşkilatının iş yükünü de hafifletmek isteniyor. Federal Sağlık Bakanlığı, test zorunluluğunu Schengen’e üye ülkeler dışında gelecek tüm yolcuları kapsayacak şekilde düzenleyecek.

Federal hükümet, mutasyona uğrayan virüs taşıyan vakaların İngiltere’de ortaya çıkmasından sonra bu ülkeyle birlikte Güney Afrika ile tüm uçuşları Noel öncesi iptal etmiş, bu iki ülkeden gelecek yolculara giriş izinin durdurmuştu. Hatta Alman vatandaşlarının da gelmesi engellenmişti. 1 Ocak tarihinden itibaren ise test sonucu negatif olan Alman vatandaşlarının Almanya’ya girişine izin çıkmıştı.


Kaynak: Hürriyet Avrupa

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*