17.9 C
İstanbul
Pazar, Aralık 3, 2023

Asgari Ücretle Çalışanlar TOGG Alabilecek

Asgari Ücretle Çalışanlar TOGG Alabilecek


Asgari ücretle çalışanlar da TOGG sahibi olabilecek! Peki ama nasıl? İşte tüm detaylar!

Türkiye’nin tamamen elektrikli ilk yerli ve milli otomobili TOGG için geri sayım sürüyor. Peki asgari ücretle çalışanlar nasıl TOGG sahibi olacaklar? İşte bu konuya ilişkin detaylar.

Tüm Türkiye uzun süredir nefesini tutmuş ilk yerli ve milli otomobilimiz TOGG’u bekliyor. Bilindiği üzere TOGG’un geliştirme ve üretim süreci devam etmekte.

Eğer büyük bir aksilik yaşanmazsa TOGG’un bu yılın sonunda ya da 2023 yılında seri üretime geçmesi ve satışa sunulması bekleniyor.

Peki TOGG’un satış fiyatı kaç TL olacak. Şimdiye kadar bu konu hakkında bazı haberler okuduk. Fakat en yaygın durum, TOGG’un içten yanmalı motora sahip bir C-SUV ile rekabet edebilecek fiyata sahip olacağıydı.

Bunun dışında otomobilin maliyetinin 40 bin Euro olduğuna ilişkin söylentiler de mevcut. Fakat bunlar resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadığı için şimdilik çok fazla üzerine durmaya gerek yok.

Eğer TOGG içten yanmalı motora sahip bir C-SUV modeli ile rekabetçi fiyat seviyesinde karşımıza çıkarsa o zaman 600 bin TL civarında bir etiketle gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Öte yandan Renault Zoe’nin bile 550 bin TL gibi bir fiyattan satışa sunulduğunu hesaba katarsak TOGG’un bu seviyelerde rakipsiz olacağını söyleyebiliriz.

Peki gelelim asıl konumuza. Normal asgari ücretli bir çalışan TOGG’a ulaşabilecek mi? TOGG’u nasıl satın alacaklar?

Şimdilik bu konu ile ilgili bir çalışma mevcut değil. Fakat şunu söylemek mümkün. TOGG’un satışında ön plana sunulacak olan bazı kolaylıklar asgari ücretle çalışanların bile bu otomobile sahip olmasını sağlayabilir.

TOGG’a özel kredi seçeneklerinin kamu bankalarınca sunulacağını bazı yerlerde okuduk. Bu bilgi kesin olmasa da böyle bir söylenti mevcut. Yani kamu bankaları, TOGG almak isteyenlere özel faiz oranlarıyla ya da özel vadelerle kredi verecek.

Eğer bu gerçek olursa asgari ücretle çalışanlar bile rahatlıkla TOGG’u satın alabilirler. Fakat şöyle bir gerçeği de unutmamak gerekiyor.

Her ne kadar kredi seçeneği masada olsa da elinizde 200 bin TL civarında bir ana paranın bulunması şart. Aksi takdirde, uzun vadede dahi asgari ücret aylık kredi taksitlerini ödemek için yeterli olmayabilir.

Bunu çok basit bir hesaplama ile görebiliriz. Şu da inkâr edilemez bir gerçek. 60 ay vade gibi bir durumda asgari ücretle TOGG almak çok da mümkün değil.

Fakat ev kredilerinde olduğu gibi 120 aylık bir vade ile eldeki anaparanın da yardımıyla, herkes TOGG sahibi olabilecek. Bekleyip göreceğiz.


Teknolojioku

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,737BeğenenlerBeğen
3,661TakipçilerTakip Et
2,914TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler