18.5 C
İstanbul
Çarşamba, Nisan 24, 2024

Avusturya Ülkeye Girişte 3G Kısıtlamasını Kaldırdı

Avusturya Ülkeye Girişte 3G Kısıtlamasını Kaldırdı


Avusturya, ülkeye girişte 3G kuralı kontrollerini, Fransa’da toplu taşıma araçlarında maske kullanımı mecburiyetini kaldırdı.

Avusturya’da pandemi nedeniyle ülkeye girişte uygulanan tüm kısıtlamaları kaldırıldı. Bugünden itibaren, girişte artık 3G kuralları geçerli değil. 3G kuralı, tam aşılanmış, iyileşmiş ya da negatif test sonucu ibraz etmek anlamına geliyordu. Yeni uygulamaya göre, Avusturya’ya girişlerde bu şartlardan hiçbiri sorulmayacak.

Kısıtlamaların kaldırılmasıyla, pandeminin başlangıcından bu yana ilk kez ülkeye gelen tatilciler, dönüş yapanlar ve dünyanın her yerinden gelen diğer ziyaretçiler kısıtlama olmaksızın ülkeye giriş yapabiliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni giriş yönetmeliği yürürlüğe girdi.

Virüs varyant alanları için önceki giriş kuralları resmi olarak yürürlükte kalmaya devam edecek. Ancak şu anda mevcut ülkeler listesinde çok yüksek epidemiyolojik riske sahip hiçbir ülke yer almıyor.

Yeni bir virüs varyantının çıkması durumunda, yüksek riskli ülkeler için hızlı bir şekilde tekrar test, kayıt ve karantina zorunluluğu getirilecek.

Fransa Toplu Taşımada Maskeleri Kaldırdı

Fransa’da bugünden itibaren toplu taşıma araçlarında Kovid-19 salgınına karşı maske kullanma zorunluluğu sona erdi. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, hastane ve sağlık kuruluşlarında maske ve sağlık kartı gösterme zorunluluğu devam edecek.


Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,569BeğenenlerBeğen
3,630TakipçilerTakip Et
2,876TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler