14.7 C
İstanbul
Salı, Nisan 23, 2024

Bu Gidişle Sırbistan Avrupa’nın En Büyük Ekonomisi Olur. Sadece Paralar Değil, BMW X6’da Gitti.

Bu Gidişle Sırbistan Avrupa’nın En Büyük Ekonomisi Olur. Sadece Paralar Değil, BMW X6’da Gitti.


Presevo geçişinde rekor döviz ele geçirildi. 7 Haziran 2022’de gümrük memurları, polisle işbirliği içinde, 700.000 Euro’dan fazla değerde kayıt dışı Euro ve iki zümrüt mücevher, Presevo sınır kapısında kaçırılması girişimini engelledi.

Bu inanılmaz vaka, 7 Haziran öğleden sonra, Alman plakalı bir BMW X6, iki yabancı vatandaş seyahat esnasında Sırbistan dışına çıkarken meydana geldi.

Gümrük memurları tarafından gümrük kontrolü için rapor edecek bir şeyleri olup olmadığı sorulduğunda, her ikisi de yanlarında hiçbir şey taşımadıklarını söyledi.

Bununla birlikte, arabanın ayrıntılı bir incelemesi takip etti, ancak arabanın beyan edilmemiş parayla kelimenin tam anlamıyla “doldurulduğu” ortaya çıktı.

600.000’den fazla Euro ve yaklaşık 125.000 Dolar aracın iç kısmının neredeyse her bölmesine gizlenmişti: ilk yardım çantası, sol ve sağ kapılar, güvenlik yeleği, kişisel çantalar, süpermarket çantası, parfüm kutusu, ilaç kutusu, çocuk oyuncaklarının olduğu plastik sepetler ve hatta bir kutu çocuk boya kalemi içinde.

Ve hepsi bu değildi, çünkü sınırdaki yetkililer, süpermarketin bagajındaki çantada, değeri yaklaşık 6.500 Euro olarak tahmin edilen iki küçük zümrüt buldu.

Kaçakçılık aracı olarak kullanıldığı için değeri 110 bin Euro olarak tahmin edilen BMW X6 otomobile de el konuldu.

Bulunan tüm para, değerli taşlar, araba ve her iki yolcu da Yüksek Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yetki alanına teslim edildi ve haklarında cezai işlem başlatıldı.


Sırbistan Gümrüğü

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,876TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler