20.5 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 21, 2023

Bu Ürünlere Dikkat. Binlerce Euro Ceza Yiyebilirsiniz.

Bu Ürünlere Dikkat. Binlerce Euro Ceza Yiyebilirsiniz.


Türkiye’den bu ürünleri getirenler binlerce Euro ceza ödüyor.

Avrupa’da yaşayan vatandaşlar Türkiye’den ülkelerine geri dönerken gümrük kontrollerinde hayvansal gıdalarla yakalandıklarında binlerce Euro para cezası ödemek zorunda kalıyorlar.

Yurtdışında yaşayan Türkler yaşadıkları ülkelere karayoluyla dönerken yanlarında getirdikleri hayvansal ürünler nedeniyle çoğu zaman mağdur oluyorlar.

Avrupa ülkelerinin gümrük kuralları para ve altında olduğu gibi peynir, yoğurt, bal gibi hayvansal ürünlerde de oldukça sıkı.

Gümrük memurları özellikle Türkiye’den gelenlerin araçlarını sıkı denetliyor. Hayvansal ürünler yani peynir, bal, tereyağı gibi götüren vatandaşların ürünlerine gümrük kontrolünde el konuluyor ve yolcuya yüklü miktarda para cezası kesiliyor.

Özellikle Hırvatistan da kurallar çok daha katı. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’den yaşadıkları ülkelere dönen gurbetçilerin araçlardaki aramalarda kilolarca peynire el konuldu. Ve getirilen peynire binlerce Euro cezalar verildi.  En son yaşanan bir olayda bir vatandaşımızın 27 kilo peynirine 2.365 Euro ceza kesilmişti.  Peynirleri yakalanan bazı gurbetçi vatandaşlarımız şu uyarıda bulundu. “Sakın Hırvatistan’dan geçmeyin, geçerseniz de süt ve süt mamullerini beraberinizde getirmeyin” denildi.


Arti49

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,818BeğenenlerBeğen
3,681TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,137TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler