Hollanda’da Korona Virüs Tedbirleri ve Sokağa Çıkma Yasağı 30 Mart’a Kadar Uzatıldı

Hollanda’da Korona Virüs Tedbirleri ve Sokağa Çıkma Yasağı 30 Mart’a Kadar Uzatıldı


Hollanda’da korona önlemleri kapsamında alınan sokağa çıkma yasağı ve mevcut korona virüs tedbirleri 30 Mart’a kadar uzatılacağı açıklandı.

Hollanda’da korona virüs ile mücadele önlemleri kapsamında 23 Ocak’tan bu yana uygulanan sokağa çıkma yasağının 30 Mart’a kadar uzatılacağı basına sızdı.

Hollanda kamu yayın kuruluşu NOS’in hükümete yakın kaynaklardan aktardığı habere göre; Lahey kentindeki Başbakanlık Konutu Casthuis’te cumartesi günü yapılan Kovid-19 toplantısında bir araya gelen başbakan ve ilgili bakanların, Salgın Yönetim Ekibi (OMT)’den gelen tavsiyeleri değerlendirdiği açıklandı.

Toplantıdan basına sızan bilgilerde, akşam sokağa çıkma yasağı dahil mevcut tedbirler ile birlikte olduğu gibi 30 Mart tarihine kadar uzatılacağı bildirildi. Bu uzatmanın büyük ihtimal son uzatma olacağı ve 30 Mart tarihi sonrası için kademeli olarak bir çok alanda gevşetmeye gidileceği iddia edildi.

Başbakan Rutte ve Sağlık Bakanı de Jong’un alınan yeni kararları Pazartesi günü planlanan basın toplantısında açıklayacağı bekleniyor.


Kaynak: Sonhaber

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*