15.2 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 22, 2024

Hollanda’nın Schiphol Havalimanında Bagaj Sistemi Çöktü!

Hollanda’nın Schiphol Havalimanında Bagaj Sistemi Çöktü!


Schiphol havalimanında sorunların sonu gelmiyor. Şimdi de alanda bavul yığınları oluşmaya başladı. Alan yönetimi teknik arızadan kaynaklandığını açıkladı.

NOS haber sitesinde yer alan bir haberde; Mayıs ayından bu yana uçuşlarda sıkıntı yaşanan Schiphol havalimanında şimdi de sahipsiz bavul yığınlarının oluşmaya başladığı belirtildi.

Schiphol yönetimine göre, bavul yığınlarının oluşma nedeni yaklaşık bir hafta önce yaşanan teknik bir aksama. Ancak sendika temsilcilerine göre bu durum aslında önümüzdeki haftalarda daha büyük sıkıntıların yaşanacağını gösteren bir işaret.

Teknik Aksaklık

Schiphol sözcüsü alanda yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle bir anda çok miktarda bavulun yığın haline geldiğini açıkladı. Sözcü bu konuda sorunu gidermek için yetkili şirketin çalıştığını ve kısa zamanda bavulları sahiplerine ulaştıracağını belirtti.

Uçuş İptallerinin De Etkisi Var!

KLM tarafından yapılan açıklamada da teknik arızaya atıfta bulunuldu ve arızanın giderildiği belirtildi. Şirket sözcüsü, oluşan bavul yığınının, iptal edilen veya ertelenen KLM uçuşları nedeniyle de artmış olacağını belirtti.

Avrupa’daki Tüm Alanlarda Yaşanabilecek Bir Sorun

Hollanda havayolları ticaret birliği Barin, aslında bavul yığınlarının sadece Schiphol’de yaşanmadığını, Avrupa’daki diğer alanlarda da böyle görüntülerin olduğunu açıkladı. 

Barin Birlik Başkanı Marnix Fruitema “Bunun başlıca nedeni, uçuş iptalleri, uzun bekleme süreleri nedeniyle uçuşunu gerçekleştiremeyen yolcular ve ayrıca personel sıkıntısı.” şeklinde açıklama yaptı.

Beklenen Sonuç

FNV Schiphol bu durumun beklenen bir sonuç olduğunu belirtirken, sendika sözcüsü, bu sorunların halen ciddi bir personel açığından kaynaklandığını, sorunu çözmek için ilgili tüm taraflarla anlaşmalar yapıldığını ancak bulunan çözümlerin hızlı ilerlemediğini dile getirdi.

Sözcü güvenlik personellerinin yaşadığı sıkıntıların bagaj personeline doğru genişlediğini belirtirken, “Bu nedenle bu durum, iki hafta sonra yaz tatili başladığında hem personel hem de yolcular için daha da zorlaşabileceğinin bir işaretidir.” dedi.


Sonhaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler