15.2 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 22, 2024

Kimlikler Artık Cep Telefonunda Olacak

Kimlikler Artık Cep Telefonunda Olacak


Almanya’da Kimliklerde Yeni Dönem: Cep Telefonuna Taşınacak!

Almanya’da İçişleri Bakanlığı, aralık ayından itibaren kimliklerin adım adım akıllı telefonlara aktarılacağını açıkladı.

Almanya’da İçişleri Bakanlığı kimlikler ile ilgili yeni bir uygulamaya geçeceğini açıkladı. Aralık ayından itibaren kimliklerin adım adım akıllı telefonlara aktarılacağı açıklandı. Yapılan açıklamada, bunun üç dakika gibi kısa süre içerisinde mümkün olacağının da altı çizildi. Buna göre eylül ayı itibariyle yürürlüğe giren kanun, teknik altyapının oluşturulmasıyla birlikte ilk kez aralık ayında uygulamaya geçecek.

Güvenlik Çipi Gerekli

Öte yandan kimliklerin telefona aktarılması için telefonların ilk etapta bir güvenlik çipine ihtiyaç duyduğu belirtildi. Bu çiplerin ayrıca resmi makamlarca onaylanması gerektiği aktarıldı. 2022 yılının ortalarında ise bu çipe ihtiyaç duyulmayacağının altı çizildi.

Almanya’da Kimlik Kanunu

Almanya’da kanunlar, kişinin 16 yaşından itibaren geçerli bir kimlik veya pasaporta sahip olmasını öngörüyor. Bu kurala uymayanlar ise 3 bin Euro’ya kadar cezalara çarptırılabiliyor. Fakat yasalar, kimlik veya pasaport taşıma zorunluluğunu (sadece bazı istisnai durumlar dışında) öngörmüyor. Misal olarak trafik kontrolünde kimlik taşıma şartı söz konusu değil. Burada ehliyet yeterli sayılıyor.


Kaynak: Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler