8.7 C
İstanbul
Pazartesi, Aralık 4, 2023

Köln Havalimanı’nda 30.000 Euro Değerinde Altın Yakalattı!

Köln Havalimanı’nda 30.000 Euro Değerinde Altın Yakalattı!


Türk kadın 30 bin Euro’luk altınla yakalandı. Geçtiğimiz aylarda yurtdışından gelen yolcuların üzerlerinden ve bagajından çıkan altınlarla ilgili bir açıklama yapan Köln Bonn Havalimanı Gümrük Dairesi “Altınla yakalananların tamamı Türkiye’den” bilgisini verdi. Yaz aylarında yaşanan olayları değerlendiren yetkililer “Toplamda 4,6 kilo ağırlığında altın ele geçti.

Bunların toplam değeri yaklaşık 220 bin Euro. Yakalananların hepsi Türkiye’den dönen yolcular. Bu kişiler hem vergi hem de ceza ödemek zorunda kaldılar. Altınları ya vücutlarında ya da bagajlarında gizliyorlar” dediler.

Yakalanan yolcular arasında rekorun bir Türk kadın yolcuya ait olduğunu vurgulayan gümrük sözcüsü “Çocuklarıyla seyahat eden kadının bagajında yarım kilo altın bulundu. Altınların toplam değeri 30 bin Euro’yu buluyordu. Kadın takıları gümrüğe bildirmeden geçiş yapmak istedi ve kurallara aykırı davrandı. “Yanınızda gümrüğe bildirmeniz gereken eşya var mı?” sorumuza hayır cevabı verdi. Altınları bulduğumuzda ise ceza ödemesi gerektiğini öğrenince şaşırdı.

Çalınmasın Diye Yanımda Götürdüm

Bize “Evde çalınmasın diye altınları yanımda Türkiye’ye götürdüm. Dönüşte de geri getirdim” dedi. Yani altınları yeni satın almadığını iddia etti. Ancak bu bize inandırıcı gelmedi. Çünkü hepsi yeni gibi duruyordu. Hakkında yasal işlem yapıldı. Hem para cezası hem de vergi ödemek zorunda” dedi.

430 Euro Sınırına Dikkat

Avrupa Birliği ülkeleri dışından gelen bir yolcunun yanında taşıyabileceği değerli eşya değerinin 430 Euro’yu geçmemesi gerektiğine dikkat çekildi. Bu sınırı aşan yolcuların eşyaları gümrüğe bildirmesi gerektiği de hatırlatıldı.


TurizmAvrupa

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,737BeğenenlerBeğen
3,661TakipçilerTakip Et
2,913TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler