15.2 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 22, 2024

Lidl Karneyle Ürün Satışına mı Başlıyor?

Lidl Karneyle Ürün Satışına mı Başlıyor?


Ukrayna savaşı ve stokçuluk nedeniyle süpermarkette bazı bakkaliye ürünleri kıtlaştı. Alman medyasında çıkan haberlere göre Lidl artık bazı ürünlerin karneye verileceğini duyurdu.

Pek çok insan arz sıkıntısından korkup stokçuluk yaptığı için, süpermarketlerdeki bazı ürünler çoktan tükendi. Lidl artık bazı yiyecekleri karneye ayırıyor.

Süpermarket raflarının boşalması ilk değil. Korona pandemisinin başlangıcında, bazı vatandaşlar yakında yiyeceklerinin biteceği endişesiyle istiflemeye başladı. Mevcut Ukrayna çatışması yine bu sonuca yol açtı. İndirimci Lidl, stokçulara izin vermeye devam etmek istemiyor.

Grup, yaptığı açıklamada “Kızartma yağı ve konserveler gibi belirli ürün grupları şu anda çok yüksek talep gördüğünden, bu ürünleri yalnızca tüm şubelerde normal hane miktarlarında satıyoruz” dedi. Bazı şubelerde zaten hane başına maksimum satış hacmini gösteren tabelalar var. Un ve tuvalet kâğıdı da karneye tabii.

Doğu Avrupa’daki durum haftalardır daha da kötüleşiyor. Ukrayna savaşı nedeniyle, Rusya ve Ukrayna’dan gelen mallar için teslimat sorunları var. İki ülke aslında mısır, kolza tohumu ve ayçiçeği için önemli ihracat ortaklar ve savaş yüzünden bu teslimatlar artık durduruldu. Bu durum bazı vatandaşların gıda sıkıntısı konusunda endişe duymasına neden oluyor.

Stok alımları önlemek için:

  • Un
  • Yağ Çeşitleri
  • Makarna
  • Tuvalet kağıdı
  • Konserve ürünleri de karneye tabii olacağı bildiriliyor.

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler