15.2 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 22, 2024

Macaristan-Sırbistan Arasındaki Röszke-Horgos Yeni Gümrük Kapısı İnşası Devam Ediyor

Macaristan-Sırbistan Arasındaki Röszke-Horgos Yeni Gümrük Kapısı İnşası Devam Ediyor


Macaristan ile Sırbistan arasındaki en yoğun geçiş noktalarından biri olan Röszke-Horgos sınır kapısının yeniden inşası ve genişletilmesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Turizm sezonunun başlangıcı yaklaştıkça, yolcu ve araç sayısı kaçınılmaz olarak artacaktır, bu nedenle normalden daha uzun beklemeler kaçınılmaz olmaktadır.

Geçen yıl yaz sezonunda (Haziran, Temmuz ve Ağustos), pandemi nedeniyle azalan geçişlere rağmen, bu sınır kapısından toplamda 3 milyona yakın yolcu giriş ve çıkış yapmıştır. Aynı dönemde Röszke-Horgos sınır kapısından 83.000’den fazla tır giriş-çıkış yaptı.

Belirli şeritlerin ara sıra kapatılması, yük trafiğinde daha uzun gecikmelere ve uzun kamyon kuyruklarının oluşmasına neden oluyor.

Sırbistan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın açıklamasına göre hem sinir kapısının kendisi hem de erişim yollarındaki çalışmalar yaklaşık bir buçuk yıl sürecek, bu nedenle alternatif olarak daha küçük sinir kapılarının kullanılması tavsiye ediliyor. Yolcu trafiği için bunlar Tompa-Kelebija, Tiszasziget-Djala, Röske 2-Horgos 2, Kübekháza-Rabe, Hercegszántó-Backi Breg, Ásotthalom-Backi Vinogradi, Bácsalmás-Bajmok ve Bácsszentgyörgy-Rastina.

Geçişlerdeki anlık durumu Sıla Yolu Sevenler App aracılığıyla kontrol edilebileceğini size hatırlatırız, bu nedenle tavsiyemiz, özellikle yoğunluğun tatil sezonunda saatten saate değiştiği için, yola çıkmadan önce ve yolda seçilen geçitteki durum hakkında kendinizi bilgilendirmenizdir. 


SYS Haber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler