Minibüsün Tavanında 2500 Paket Sigara

Minibüsün Tavanında 2500 Paket Sigara


Gümrük köpeği Nero’nun kusursuz koku duyusu ve mobil X-Ray cihazı, gümrük memurlarının 23 Aralık 2020’de Kelebija-Tompa sınırında polisle iş birliği içinde bir minibüsün çatısına gizlenmiş 2.500 paketten fazla sigara kaçakçılığını önledi.

Kaçakçılık girişimi Sırbistan Belgrad plakalı “Mercedes” marka bir minibüsün saat 19:00 sularında sınır kapısına araba taşımak için bir römorkla gelmesiyle ortaya çıktı.

Gümrük kontrolüne bildirilmesi gereken bir şey olup olmadığı sorulduğunda, Obrenovac’tan 30 yaşındaki şoför hayır yanıtı vererek Avusturya’ya bir araba satın almak için gideceğini söyledi.

Ancak gümrük köpeği Nero’nun aracın belli kısımlarına tepki göstermesi üzerine detaylı inceleme için X-Ray cihazına sokulmasına karar verildi.

X-Ray ile kontrol sonrası Nero’nun haklı olduğuna dair hiçbir şüphe kalmadı, çünkü görüntünün analizi sonrası minibüsün tavanında normal dışı bir yoğunluk tespit edildi.

Tavan döşemesinin sökülmesi, minibüsün tüm tavanı boyunca yoğun şekilde istiflenmiş “Chesterfield” sigara paketlerini ortaya çıkardı. Sigaraların tamamının Kuzey Makedonya bandrollü olduğu bildirildi.

Şoför tutuklanırken, minibüs ve kaçak sigaralara savcılık tarafından el konuldu.


Kaynak: Sırbistan Cumhuriyeti – Maliye ve Ekonomi Bakanlığı – Gümrük İdaresi

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*