18 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 2, 2023

Minibüsün Tavanında 2500 Paket Sigara

Minibüsün Tavanında 2500 Paket Sigara


Gümrük köpeği Nero’nun kusursuz koku duyusu ve mobil X-Ray cihazı, gümrük memurlarının 23 Aralık 2020’de Kelebija-Tompa sınırında polisle iş birliği içinde bir minibüsün çatısına gizlenmiş 2.500 paketten fazla sigara kaçakçılığını önledi.

Kaçakçılık girişimi Sırbistan Belgrad plakalı “Mercedes” marka bir minibüsün saat 19:00 sularında sınır kapısına araba taşımak için bir römorkla gelmesiyle ortaya çıktı.

Gümrük kontrolüne bildirilmesi gereken bir şey olup olmadığı sorulduğunda, Obrenovac’tan 30 yaşındaki şoför hayır yanıtı vererek Avusturya‘ya bir araba satın almak için gideceğini söyledi.

Ancak gümrük köpeği Nero’nun aracın belli kısımlarına tepki göstermesi üzerine detaylı inceleme için X-Ray cihazına sokulmasına karar verildi.

X-Ray ile kontrol sonrası Nero’nun haklı olduğuna dair hiçbir şüphe kalmadı, çünkü görüntünün analizi sonrası minibüsün tavanında normal dışı bir yoğunluk tespit edildi.

Tavan döşemesinin sökülmesi, minibüsün tüm tavanı boyunca yoğun şekilde istiflenmiş “Chesterfield” sigara paketlerini ortaya çıkardı. Sigaraların tamamının Kuzey Makedonya bandrollü olduğu bildirildi.

Şoför tutuklanırken, minibüs ve kaçak sigaralara savcılık tarafından el konuldu.


Kaynak: Sırbistan Cumhuriyeti – Maliye ve Ekonomi Bakanlığı – Gümrük İdaresi

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,739BeğenenlerBeğen
3,662TakipçilerTakip Et
2,914TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler