14.7 C
İstanbul
Salı, Nisan 23, 2024

Pazarkule Sınır Kapısında Gurbetçilerin Araç Kuyruğu Çilesi Bitecek!

Pazarkule Sınır Kapısında Gurbetçilerin Araç Kuyruğu Çilesi Bitecek!


Türkiye’de yıllık izinlerini geçiren gurbetçiler, yaşadıkları Avrupa ülkelerine dönüş yolculuğunda yenilenen Pazarkule Sınır Kapısı’nda beklemeden geçecek.

Pazarkule Sınır Kapısı, daha iyi hizmet vermek için modernleştirildi. Yeni bölümlerin eklendiği, peronların artırıldığı ve gümrük sahasının genişletildiği sınır kapısının yoğunluğu azaltması bekleniyor. Edirne’den Yunanistan’a açılan Pazarkule Sınır Kapısı’nda yapılan modernizasyon çalışmaları ile işlemler hızlandı.

Gurbetçilere Büyük Kolaylık Sağlayacak

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte gurbetçilerin geliş sezonuna yetiştirilen proje, Edirne’den yurda giriş yapan gurbetçi vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak.

Yaz tatilini ve yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek için yaz aylarında Edirne’den yurda giriş yapan gurbetçi vatandaşların Kapıkule Sınır Kapısı’nda sıra beklerken yaşadığı sıkıntının önüne geçmek ve oradaki yoğunluğu azaltmak için Pazarkule Sınır Kapısı’nda geliştirilen alternatif proje, turistleri de memnun ediyor.

İşlemler Hızlandı

Artan peronlarıyla, genişleyen gümrük alanlarıyla Pazarkule Sınır Kapısı’nın yeni yüzüyle, kente gelen turist sayısında da artış yaşanmaya başladı. Pazarkule Sınır Kapısı’nda yapılan modernizasyon çalışmaları çerçevesinde tek olan peron sayısı, 3 giriş 3 çıkış olmak üzere 6 perona çıkarıldı. 4 bin 300 metrekare olan gümrük sahası da 22 bin metrekareye kadar genişletildi.


Arti33

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,876TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler