9.7 C
İstanbul
Salı, Aralık 5, 2023

Rusya Ukrayna’ya Saldırıyor, Hollanda’da Benzin Fiyatı Artıyor

Rusya Ukrayna’ya Saldırıyor, Hollanda’da Benzin Fiyatı Artıyor


Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sonrası Hollanda’da akaryakıta zam beklentisi.

Ukrayna’da yaşanan savaş, akaryakıt fiyatlarına olumsuz etki yaptı. Hollanda’da yarından itibaren pompa fiyatlarına zam geleceği tahmin ediliyor.

Tüketici kolektifi United Consumers’den Paul van Selms’a göre, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması Hollanda’daki akaryakıt fiyatlarının zamlanmasına neden olacak. 

Van Selms yarından itibaren Hollanda’da tavsiye edilen akaryakıt satış fiyatının 2,20 Euro’ya, önümüzdeki hafta da 2,25 Euro’ya çıkacağını tahmin ediyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle petrol fiyatları hızla yükseldi. Önemli bir kriter olan, bir varil Brent petrolün fiyatı Perşembe sabahı, bir gece önceye göre yüzde 7 ila 8’lik bir artışla 105,32 dolara (94,27 euro) çıktı.

Yaygın olarak işlem gören ABD ham petrolü WTI (West Texas Intermediate) fiyatı ise yüzde 6 kadar arttı.

Paul van Selms yeni gelişmeler nedeniyle; bugün 2,195 olan Hollanda’daki tavsiye edilen satış fiyatlarının yarından itibaren zamlanmaya başlayacağını, buna ek olarak mazot ve LPG fiyatlarında da artacağını beklediğini dile getirdi.

Yaşanan huzursuzluk ortamında, birçok yatırımcının istikrarlı olduğu için dolar satın aldığını ve bu nedenle doların, Euro karşısında yükselişe geçeceğini belirten Van Selms, “petrolün çoğu dolar üzerinden işlem görüyor. Bu Avrupa’da ekstra maliyetler yaratacaktır” dedi ve pompa fiyatları üzerinde etkili olabileceğini dile getirdi.


Sonhaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,731BeğenenlerBeğen
3,660TakipçilerTakip Et
2,913TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler