15.2 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 22, 2024

Sırbistan Geçiş Peronlarını Artırdı Beklemeler Azalacak

Sırbistan Geçiş Peronlarını Artırdı Beklemeler Azalacak


Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşlar arabalarıyla çeşitli ülkelerden geçerek memleketlerine ulaşıyorlar. Maalesef vatandaşların en çok şikâyet ettiği konulardan biri de gümrük kapılarında geçiş işlemleri için kuyrukta beklemek oluyor.

Geçtiğimiz yıl gümrükte en çok beklenen ülkeler arasında Sırbistan da vardı. Sırp yetkililer, gümrüklerde geçişlerde büyük sorunlar yaşandığını ve bekleme süresinin zaman zaman 8 saate kadar vardığı uyarısında bulundu. Gurbetçiler de Sırp sınırında çalışan memurların yavaş olduğundan şikâyet ettiler. Sıla yolu sezonuna az bir zaman kala Sırbistan’dan sevindirici bir haber geldi. Sırbistan Horgos sınır kapısının genişletildiği açıklandı.

Yeni Gişeler Açıldı

Sırbistan Gümrüğü’nden yapılan yazılı açıklamada Macaristan’a açılan Horgos sınır kapısının giriş tarafının hizmete açıldığı belirtildi. Aylarca süren inşaat çalışmalarının ardından, Horgos sınır kapısında arabalar için 8 şerit, otobüsler için 2 şerit açıldı. Gümrük işlemleri için yeni gişeler kuruldu.

Beklemeler Azalacak

Yapılan açıklamada şunlar belirtildi: “Tatil için Sırbistan’a gelecek ya da Sırbistan’dan geçecek yolcuları bir sürpriz bekliyor. Paskalya’nın ilk dalgasından hemen önce Horgos sınır kapısındaki giriş terminallerinin genişletilmesi çalışmaları tamamlandı. Ülkenin kuzeyindeki en sık geçiş noktamız olan GP Horgoš’un yeniden inşa edilmesinin trafik akışını önemli ölçüde iyileştireceği ve tatil sezonlarına özgü gecikmeleri azaltacağı kesindir”.

Öte yandan Sırbistan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Sekreteri Emeše Lalić Urban yeniden yapılanmanın Eylül ayı sonuna kadar tamamlanmasının beklendiğini belirtti.


Turizm Avrupa

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler