17.2 C
İstanbul
Cuma, Eylül 22, 2023

SunExpress’ten de iptal açıklaması

SunExpress’ten de iptal açıklaması


SunExpress İç ve Dış Hatlar Uçuşları icin yeniden iptal kararı aldı.

SunExpress tarafında yapılan açıklama;

Türkiye için Seyahat Kısıtlamaları

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Koronavirus salgınının daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla tüm dış hat uçuşları için uyguladığı seyahat yasaklarını bir sonraki bildirime kadar uzatmak durumunda kalmıştır.

Bu nedenle SunExpress, Türkiye’ye ve Türkiye’den olan tüm dış hat uçuşlarını 3 Haziran 2020’ye kadar (3 Haziran da dahil olmak üzere) askıya almıştır. İstisnai olarak Dalaman ve Bodrum’a olan tüm dış hat uçuşları 15 Haziran 2020’ye kadar askıya alınmıştır.

Türkiye’deki tüm iç hat uçuşları 3 Haziran 2020 tarihine kadar (3 Haziran da dahil olmak üzere) askıya alınmıştır.

Uçak biletlerini doğrudan sunexpress.com üzerinden alan yolcularımızın Çağrı Merkezi’mizi aramaları gerekmektedir – ilgili numaralara buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm uçuşlar için esnek rezervasyon değişikliği

Son gelişmeler doğrultusunda SunExpress olarak sizlere çeşitli yeniden rezervasyon seçenekleri sunuyoruz. Yeniden rezervasyon işlemi nedeniyle hiçbir ceza uygulanmamaktadır.

Sunduğumuz seçeneklerin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

1. Başka bir uçuş tarihi için yeniden rezervasyon yapın:

Seyahat tarih aralığı 13 Mart – 30 Haziran 2020 arasında olan biletler, 15 Haziran 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak istenilen başka bir tarihe yeniden rezerve edilebilir. Eğer değişiklik yapılmak istenen biletin ücreti tarih veya varış destinasyonu değişikliği nedeniyle daha yüksek olursa aradaki fiyat farkı alınabilir.

2. Bilet değerinizi hesabınızda tutun ve yeni uçuş tarihinizi sonra belirleyin:

Dış hat uçuşları:

Seyahat kısıtlamalarından etkilenen mevcut rezervasyonlar ilk başta iptal edilecek, ancak ilgili bilet ve bilet tutarı aynı kalacak ve son uçuş günü 30 Haziran 2021 olmak kaydıyla yeni uçuş tarihi belirlenebilecektir. Yolcularımız ayrıca başka bir destinasyon için de yeniden rezervasyon yapabilecektir. Yeniden rezervasyon işlemi nedeniyle hiçbir ceza uygulanmayacaktır. Eğer değişiklik yapılmak istenen biletin ücreti tarih veya varış destinasyonu değişikliği nedeniyle daha yüksek olursa aradaki fiyat farkı alınabilir.

İade talep edilmesi halinde bilet kuralları uygulanır.

İç Hat Uçuşları:

25 Mart 2020 tarihinde yayınlanan Türk Sivil Havacılık Yolcu Yönetmeliği kapsamında Koronavirüs nedeniyle iptal olan seferler için bilet işlemleri aşağıdaki gibi düzenlenecektir:

Mevcut rezervasyonlar ilk başta iptal edilecek, ancak ilgili bilet ve bilet tutarı aynı kalacak ve son uçuş günü 30 Haziran 2021 olmak kaydıyla yeni uçuş tarihi belirlenebilecektir. Yolcularımız ayrıca başka bir destinasyon için de yeniden rezervasyon yapabilecektir. Yeniden rezervasyon işlemi nedeniyle hiçbir ceza uygulanmayacaktır.

Eğer değişiklik yapılmak istenen biletin ücreti, tarih veya varış destinasyonu değişikliği nedeniyle daha yüksek olursa aradaki fiyat farkı alınabilir.

İade talep edilmesi halinde bilet kuralları uygulanır.


ilgili haberler

2 YORUMLAR

  1. Cok savma bir karar ertelenen biletlerin ,seneye fiyat farkli olursa,farkini ödeyeceğiz peki , biletler aldigimizdan dahada ucuz olursa,aradaki fark ödenecek mi ,ve bir sene boyunca yolcuların parasını,icerde tutup cslistiracaksiniz ,birde bunun üstüne seneye,ertelenen biletlerin farkını odeteceksiniz ,bizlerin gunahi ney acaba,millet kokayina kazanmıyor bu parayı ,sokaktada supurmuyoruz ,, böyle sacma,bir karari kınıyorum ,

  2. 30 Haziran 2021 tarihine kadar son uçuş veriyor Buda gidiş dönüş bilet alanlar için zaruri olarak kışın git gel demektir madem öyleyse bu aldığı tarihi gidişine bu tarihler arasında ver dönüşünü de dönüş tarihleri arasında ver bir yıl soruya neden 2021 30 Haziran diye son uçuşu sınırlandırılıryor bu düpedüz ne demek biliyor musunuzFırsatçılık demektir fırsatçılıktan başka bir şey değildir seni zorunlu olarak kış günü git gel demek istiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,817BeğenenlerBeğen
3,681TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,137TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler