23.5 C
İstanbul
Salı, Eylül 26, 2023

SunExpress’ten Önemli Açıklama

SunExpress’ten Önemli Açıklama


”Türkiye ile Avrupa arasında seyahat eden yolcularımız, her ülkeye giriş yaparken PCR test sonucuna alternatif olarak antijen test sonucu, aşı sertifikası veya Kovid-19 geçirdiklerine dair belge sunarak uçuşlarımıza katılabilirler”

SunExpress’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

Türkiye Giriş İzni Olan Yolcular

  • Tüm ülkelerin vatandaşları

Giriş Yükümlülükleri

Türkiye’ye Giriş Formu:

15 Mart 2021 tarihinden itibaren, Türkiye’ye seyahat eden 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların, kalkıştan önceki son 72 saat içinde register.health.gov.tr internet sitesi üzerinden “Türkiye’ye Giriş Formu”nu doldurmaları zorunludur. Formun doldurulmasının ardından, ilgi yolcu için bir HES kodu oluşturulacak ve yolcu bu kodu seyahat esnasında ve Türkiye’de kaldığı sürede kullanabilecektir.

Yolcu tarafından doldurulan formun ya çıktısı alınmalı ya da mobil cihazlara (telefon, tablet vb.) indirilmeli ve check-in sırasında personelimizle paylaşılmalıdır.

İlgili formu doldurduğuna dair kanıtı gösteremeyen yolcularımızı uçuşlarımıza kabul edemeyeceğimizi hatırlatmak isteriz.

Negatif Test Sonucu Veya Aşı/Bağışıklık Sertifikası:

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından son yayınlanan genelge doğrultusunda; 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren, İngiltere dışındaki destinasyonlarımızdan Türkiye’ye seyahat edecek yolcularımızın, aşağıdaki belgelerden birini ibraz etmeleri zorunludur:

  • Varıştan önceki son 72 saat içinde yapılmış negatif PCR negatif sonucu
  • Varıştan önceki son 48 saat içinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucu
  • Seyahat tarihinden en az 14 gün önce aşı olunduğuna dair belge
  • Son 6 ay içinde Covid-19 enfeksiyonu geçirildiğine dair belge

İlgili ülkelerden gelen yolcularımızın, Türkiye’ye varışlarının ardından T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından PCR testi uygulaması söz konusu olabilir. Test sonucu pozitif çıkan yolcular, belirledikleri yerlerde 14 gün karantina uygulamasına tabi tutulacaktır. Karantinanın 10. gününün sonunda yapılan PCR test sonucunun negatif olması halinde karantina sonlandırılabilecektir.

Aşı veya bağışıklık sertifikası sunan yolcular karantina uygulamasından muaf tutulacaktır.

Son 14 gün içinde Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’da bulunan yolcular, varıştan önceki son 72 saat önce yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz etmeleri zorunludur. Bu kişiler Valiliklerce belirlenecek yerlerde 14 gün süreyle karantinaya alınacaktır ve karantinanın 14. gününün sonunda PCR testi yapılacaktır. PCR test sonucunun negatif çıkması durumunda karantina tedbiri sonlandırılacaktır.

İngiltere’den gelen yolcuların, varıştan 72 saat önce yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz etmeleri zorunludur. Antijen test sonucu veya aşı/bağışıklık sertifikası kabul edilmemektedir.

Tüm transfer / transit yolcular, test sonucu veya aşı/bağışıklık sertifikası sunma yükümlülüğünden muaf tutulacaktır.

Yukarıdaki koşulları yerine getirmeyen yolcularımızın, ilgili uçuşlarımıza kabul edilmeyeceğini bildirmek isteriz.


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,816BeğenenlerBeğen
3,682TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,134TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler