17.9 C
İstanbul
Pazar, Aralık 3, 2023

Türkiye Bir Gurbetçi İçin Daha Ambulans Uçak Kaldırdı: İstanbul’a Sevk Edildi!

Türkiye Bir Gurbetçi İçin Daha Ambulans Uçak Kaldırdı: İstanbul’a Sevk Edildi!


Almanya’nın Kassel kentinde yaşayan Ahmet Demiray karaciğerinde tümör tespit edildi ve hastaneye yatırıldı, yeterli sağlık hizmeti alamayınca ambulans uçakla Türkiye’ye nakledildi.

Almanya’da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye’ye getirildi. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşı Ahmet Demiray, Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla yerel saatle 20.00’de Kassel kentinden tedavisine devam edileceği İstanbul’a sevk edildi.

Allah’ım Devletimize Güç Kuvvet Versin

Ambulansta açıklamalarda bulunan Demiray, yeterli sağlık hizmeti alamadığı hastaneyi ve çalışanlarını eleştirerek “Vatanıma gidiyorum. Allah bunların eline kimseyi düşürmesin. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun Sağlık Bakanımızdan da tüm yardım eden herkesten Allah razı olsun.

Benim de dualarım onlar için olsun. Allah’ım devletimize güç kuvvet versin. Beni bunlardan kurtardı ya devletimiz, Allah razı olsun, çok teşekkür ederim.” dedi.

Beni Acıdan Hoplattılar

Demiray, hastanede çok acı çektiğini anlatarak “Çağırıyorsun, hemşire 15 dakika sonra geliyor. Hep geçiştirme yapıyorlar. Hele ameliyathanedeki iş telefonla çekilmiş olsaydı ben bu hastaneyi mahkemeye verirdim, elimde delil olurdu. Beni acıdan hoplattılar. Öğrencileri koymuşlar. 4 kez kan almak istediler alamadılar. Sonra doktor geldi ancak o aldı.” diye konuştu.

Çoluk Çocuğum Olmasa Burada Hiç Durmayacağım

Ahmet Demiray’ın eşi Gönül Demiray da Almanya’da sağlık sistemi diye bir şey olmadığını belirterek “Burası sıfır. Türkiye’de yaşayanlar görsünler duysunlar. Almanya, eski Almanya değil. Sağlık sistemi bitik. Eşimi öldürüyorlardı. Onu öldürmeyi tercih ettiler. Bakım yok, ilgilenmediler. Vatanımızın taşına toprağına kurban olurum.

Çoluk çocuğum olmasa burada hiç durmayacağım. Vatanımız sağ olsun. Büyüklerimiz de sağ olsunlar. Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız kimin katkısı varsa hepsinden Allah razı olsun.” dedi.


Kaynak: Arti33

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,738BeğenenlerBeğen
3,661TakipçilerTakip Et
2,914TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler