21.9 C
İstanbul
Pazartesi, Ağustos 15, 2022
spot_img
Advertisement
spot_img
Advertisement

Türkiye’de Gurbetçi Düşmanlığı Var Mı?

Türkiye’de Gurbetçi Düşmanlığı Var Mı?


Son dönemde gurbetçilerin Türkiye tatilini eleştiren bazı kesimlere cevap veren Gazeteci Oktan Erdikmen’in videosu gündem oldu. Yine bazı gurbetçilerin Türkiye ekonomisi hakkında, halkı kızdıran söylemlerde bulunması, gurbetçilerin ağır eleştirilere maruz kalmasına neden oluyor.

Gazeteci Erdikmen, yapılan eleştirilerin haksız olduğuna ve diğer turistlerden bir farklılığın bulunmadığına dikkat çekti. İkamet ettiği ülkede tüm yıl boyunca çalışıp tatilini anavatanda geçirmek isteyen gurbetçilerin, yabancı turistlerden çok daha fazla para harcayarak ülkeye döviz bıraktığını ifade eden Erdikmen son dönemdeki gurbetçi düşmanlığının nedenini anlayamadığını söyledi.

İşte Viral Olan O Video

Siz Türkiye’de yaşayan kişilerin, gurbetçiler için böyle bir duygu barındırdığını düşünüyor musunuz?


TurizmAvrupa, Oktan Erdikmen

haber reklam

ilgili Haberler

1 Yorum

  1. Aynen yazdığınız gibi yurt dışında damlaya damlaya biriktirdiklerimizle yaz iznimizi yapmak için ana vatanımıza geliyoruz. Tabi ki baze kendini bilmeyenler bizleri eleştiride bulunuyorlar. Eğer bizler kendimizi daha farklı gösterirsek, haklılar bence. Ama öyle değil. Buradakilerin yaşanrıları bence ne kadar ağlasalar da çok daha rahat. Kısacası, orada kaşık ile toplayıp burada tencere dağıtmamız göze batıyor. Orada yabancı, burada alamancı, ben nereliyim?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,507BeğenenlerBeğen
3,441TakipçilerTakip Et
1,960TakipçilerTakip Et
6,296AboneAbone Ol

Son Dakika