20.5 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 21, 2023

Türkiye’de Otoyol Ve Köprü Hizmetlerine Yıl Boyunca Zam Yapılmayacak!

Türkiye’de Otoyol Ve Köprü Hizmetlerine Yıl Boyunca Zam Yapılmayacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine sonrası yaptığı açıklamada yıl boyunca otoyol ve köprü hizmetlerine zam yapılmayacağını açıkladı.

Garanti seviyelerine ulaşma aşamasına kadar katkı verdikleri projelerin hemen hepsinin artık Hazine için önemli birer gelir kaynağına dönüştüğünü söyleyen Erdoğan, diğer projelerin her birinin de bölgelerine ve Türkiye’ye ciddi tasarruf sağlamaya, ekonomik değer üretmeye, insanların hayatını kolaylaştırmaya devam ettiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Bugün eğer Türkiye Yüzyılı’nı konuşuyorsak, gerisindeki en önemli güç kaynaklarımızdan biri de 200 milyar doları bulan yatırımla ülkemizin ulaştırma altyapısı sorununu çözmüş olmamızdır.

Hayırlı Olsun

“Bu vesileyle bir de müjde vermek istiyorum. Otoyol ve köprü hizmetlerinin fiyatlarında yıl boyu herhangi bir artışa gidilmeyecektir. Kamu özel ortaklığıyla hayata geçen projelerimiz plan ve yatırım aşamasındayken birileri tarafından yalan, iftira, çamur atılarak engellenmeye çalışıldı. Halbuki bu model sayesinde kamu bütçesine yük getirmeden pek çok projeyi hayata geçirme imkanı bulduk. Hayırlı olsun.”


Arti33

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,818BeğenenlerBeğen
3,681TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,137TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler