Yine Sırbistan, Bu Sefer Kendi Vatandaşı, 81.000 EURO

Yine Sırbistan, Bu Sefer Kendi Vatandaşı, 81.000 EURO


20 Aralık 2020 Pazar günü Tompa- Kelebija gümrük kapısında bir TIR şoförünün aracında 81.000 Euro ele geçirildi.

Uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele kapsamında Sırbistan polisi ve gümrük memurlarının ortaklaşa düzenledikleri bir operasyon sırasında ülkeye yasadışı yoldan sokulmak istenen beyan edilmemiş para ele geçirildi.

42 yaşındaki bir Sırp vatandaşının kullandığı TIR’ı durduran gümrük memurları operasyon kapsamında aracı aramak istediler. Aracının boş olduğunu ve Polonya’dan yükleme yapacağını söyleyen şoförün şüpheli hareketleri dikkat çekti.

Gerçekten boş olan dorsedeki incelemelerden sonra, yetkililer kabinde de arama yapacaklarini bildirdiler. Bunu üzerine kabine giren TIR şoförü yatağının altından eşofmanının üstünü çıkararak üzerine giydi ve açıklamaya göre koşarak oradan uzaklaşmak istedi.

Yetkililer tarafından yakalanan şoförün, eşofmanının ceplerinde toplam 81.000 Euro buldular. Bulunan paranın kaynağını bildiremeyen TIR şoförü hakkında yasal işlem başlatıldı.

10.000 Euro’luk izin verilen meblağ kendisine iade edilirken, paranın geri kalanına kabahatler prosedüründeki yetkili mahkemenin karar vermesi için el konuldu.


 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*