14.7 C
İstanbul
Salı, Nisan 23, 2024

Yine Yine Yine Benzin Deposunda 11 Kilo Altın

Yine Yine Yine Benzin Deposunda 11 Kilo Altın


Ne yazık ki böylesi haberlerin ardı arkası kesilmeyecek.

Dolu Bir Depoda Yarım Milyon Euronun Üzerinde Altın

Sırbistan gümrük ve polis memurlarının 14 Eylül 2022’de Gradina geçidinde yaptıkları ortak çalışma, bir arabanın dolu deposunda değeri yarım milyon Euronun üzerinde olduğu tahmin edilen yaklaşık 11 kilogram altının kaçakçılık girişimini engelledi.

Olay Türkiye’den Almanya’ya gitmekte olan iki kişinin Mercedes marka araçlarıyla Sırbistan girişinde kontrol için seçilmesiyle ortaya çıktı.

Gümrüğe beyan edilecek herhangi bir şeylerinin olup olmadığı sorusuna, kişisel bagajlarından başka bir şeyleri olmadığını söylediler.

Zaten incelemenin başlangıcında, arabanın bagajında ​​​​yağlı plastik bir kutu ve bir hortumun yanı sıra vakumlama aparatı, makas, ip, bant ve folyo içeren bir çanta bulundu.

Tüm bunlar, aracın ayrıntılı bir incelemesi ve aranması için özel olarak belirlenmiş alanda incelemenin devam etmesi ve şüphe için yeterli sebepti.

Arka koltuk yükseltilip yakıt kapağı çıkarıldıktan sonra içindeki şamandıranın tamamen temiz olduğu ve motorun o kısmındaki fabrika boyasının çizildiği gözlemlendi.

Ardından, ulaşılması zor boşlukları kontrol etmek için özel bir cihazla tankın içinin bir incelemesi yapıldı, düzensizlikler gözlendiğinde, içinde yakıt dışında başka bir şey olduğunu gösterdi.

Depoda yakıt dışında ne olduğu sorulduğunda sürücü ısrarla içeride sadece yakıt olduğunu iddia ederken, sınır görevlilerinin daha fazla kontrolden vazgeçmediğini görünce içine yaklaşık sekiz kilo altını sakladığını itiraf etti.

Bir vakum pompası yardımıyla, yakıt tanktan çıkarıldı ve şamandıra çıkarıldıktan sonra, daha önce arabanın bagajında ​​keşfedilen folyo ile vakumlanmış ve iple bağlanmış paketler içeride bulundu.

Sınır görevlileri, tespit edilen ihlal hakkında savcıya ve Niş İçişleri Bakanlığı Yolsuzlukla Mücadele Özel Dairesi’ne bilgi verdi, böylece suç teknisyenlerinin yardımıyla tanktan toplam 13 paket altın çıkarıldı.

Ölçüm, 10.852 gram altın takı olduğunu belirledi.

Kaçakçılığı yapılan altın, sürücü ve otomobil polis ve savcılık tarafından teslim alınırken, diğer yolcu serbest bırakıldı.


Sırbistan Gümrük

ilgili haberler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,876TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler