12.8 C
İstanbul
Cumartesi, Nisan 13, 2024

Yolcu Bagajında ​​5.000 Su Terazisi Tüpü: Sırbistan

Yolcu Bagajında ​​5.000 Su Terazisi Tüpü: Sırbistan


27 Kasım 2021’de Gradina geçidinde, gümrük memurları polisle iş birliği içinde olağandışı bir kaçakçılık girişimini önledi. Bir otobüs yolcusunun eşyaları arasında 5.000 adet su terazisi tüpleri bulundu.

Almanya-Türkiye hattında seyahat eden bir Türk firmasına ait otobüsün ülke çıkışındaki kontrolde bulunan su terazisi tüpleri gümrük memurlarını şaşkına çevirdi

Otobüsün bagaj bölümünde yapılan detaylı inceleme sırasında gümrük memurları birkaç büyük karton kutu fark etti. Kutular kontrol için açıldığında fark edilen tüplerin, 51 yaşındaki Türk vatandaşı bir yolcuya ait olduğu belirlendi.

Yolcu gümrük memurlarına, su terazisi tüplerini Almanya’dan satın aldığını, bunların tanıdıklarına ve arkadaşlarına yeni yıl hediyesi olduğunu söyledi.

Kişisel ihtiyaç eşyası olarak sınıflandırılamayacak bir miktar söz konusu olduğu için 5.000 adet tüplere el konuldu.

Gümrük memurları ayrıca Yolcu trafiği ile ilgili düzenlemelerin Sırbistan’dan transit geçen yolcular için de aynı şekilde geçerli olduğunu hatırlattı. Ayrıca “Sırbistan Cumhuriyeti’ne girerken ve Sırbistan Cumhuriyeti’nden ayrılırken malları beyan etmekle yükümlüdürler, bu nedenle bu tür malların miktarı, verilen seyahatin kişisel ihtiyaç ve ihtiyaçlarına uygun olmalıdır.” ikazı yapıldı.


Kaynak: Sırbistan Gümrük

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,580BeğenenlerBeğen
3,633TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler