18.6 C
İstanbul
Cuma, Eylül 22, 2023

Yolda mı kaldınız? Çekinmeden arayın. Biz Sizinleyiz!

Yolda mı kaldınız? Çekinmeden arayın. Biz Sizinleyiz!


Sıla Yoluna çıkan gurbetçilerimizin hemen hemen hepsinin aklını kurcalayan daima tekrarlayan bir soru vardır! Sıla Yolunda arabam ariza yaparsa ne yapmalıyım? Lastik patlamasından tutun, motorun bir daha kullanılmayacak derecede zarar görmesine kadar her şey olabiliyor sonuçta.

Her zaman için zamanında bakımları yapılmış araçlarla Sıla Yoluna çıkmak gerekir. Ancak bazı sorunlar maalesef ne kadar iyi bakim olursa olsun ortaya çıkabiliyor. Arabada bir fabrikasyon ürünüdür, yeni olsun veya eski olsun tüm arabaların başına gelebilir.

Gurbetçilerin genelde bu gibi sorunlar için başvurdukları yöntem yol yardım sigortası. Birçok Avrupa ülkelerinin kendilerine ait otomobil kulüplerinin yol yardım sigortaları mevcut. Herhangi bir sorunda, aracınızı çekerek beraber çalıştıkları en yakında tamirhaneye çekici servisi veriyorlar.

Genelde hangi sigorta şirketi olursa olsun, yolda kaldığınız ülkeye göre o ülkenin otomobil kulübü size yardıma geliyor. Örneğin, Sırbistan’da herhangi bir araç arızasında AMSS’ye bağlı çekiciler sizi bulunduğunuz yerden alır ve en yakın anlaşmalı tamirhaneye çeker. Bu durumda sizin hangi şirkette sigortalı olduğunuz önemli değildir.

Özellikle Sırbistan ve Bulgaristan’da sigorta şirketlerinin bağlı olduğu tamirhanelerden çokça şikâyetler gelmektedir. Şikâyetler, genelde tamirhanenin fahiş fiyatlar çıkarmasıdır veya gurbetçimizi mağdur etmeye çalışmasıdır. En basit tamir işlemlerinde bile yüzlerce hatta binlerce Euro istenmektedir.

Bunun yanında genellikle hafta sonları kapalı olmaları bu durumda en erken pazartesi gününü beklemek zorunda kalan gurbetçilerimiz olmuştur.

Bu Duruma Dur Diyenler Var Artık

Bu duruma bir dur deme vaktinin geldiğini, yaşanan bu sıkıntıları en aza indirmek gerektiğini düşünen birileri çıktı sonunda.

Sosyal medya kanalları üzerinden gurbetçilerimizi hemen hemen her konuda bilgilendiren, tamamen gönüllü kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu, kendileri de gurbetçi olan kardeşlerimiz “Halka hizmet Hakka hizmettir” sloganı ile bu olaylara el atarak, siz sevgili gurbetçilerimizi yalnız bırakmayacaktır.

Hemen hemen sosyal medyada pek çok gurbetçimizin bildiği “Sılayolu İzin Yolu” ve “Sıla Yolu Sevenler” grup yöneticileri Ferit Odabaş ve Önder Özbek el ele vererek, tamamen gönüllü olarak, hiçbir şekilde ticari bir amaç olmaksızın, Sıla Yolu üzerinde nerde olursa olsun, gurbetçilerimizin yanında olarak gönüllü yardım edeceklerdir.

Sıla Yolu güzergâhı üzerinde güvenilir tamirhane olsun, otel olsun, Kamil Arayan, Kurtuluş Çiftkaya, Ozan müjdeci ve Ergin Sütan kardeşlerimiz koordinasyonu sağlamaktadır. Gerektiğinde diğer arkadaşlarımız da devreye girmesiyle, gurbetçilerimizin en hızlı ve güvenli bir şekilde tekrar yola koyulmaları sağlanıyor.

Yılların verdiği tecrübe sayesinde, Sıla Yolu üzerinde, hemen hemen her güzergâhta güvenilir insanlar ile iletişim kurarak bu hizmet verilmektedir. Yol yardım sigortalarının anlaşmalı tamirhanelerinin aksine, uygun fiyata, en hızlı bir şekilde yeniden yola davam edebilirsiniz.

Gece gündüz fark etmeksizin, tamamen gönüllü arkadaşlarımızın sayesinde, son bir ay içinde 50’den fazla gurbetçiye yardım eli uzatılmıştır, her biriyle kardeşleri gibi ilgilenilmiş ve tekrar güvenli bir şekilde yollarına devam etmeleri sağlanmıştır.

Yukarıda da bahsedildiği gibi en basit lastik patlamasından tutun, kullanılmayacak hale gelen araç motorunu gece yarısından, ertesi gün öğlen saatlerine kadar çalışarak yeni motor takarak, gurbetçimizin yola devam etmesini sağlayan, güvenilir kişilerle çalışılmaktadır. Ve bütün bunlar herkesin makul bulduğu fiyatlarla mümkün. 

“Sılayolu İzin Yolu” ve “Sıla Yolu Sevenler” gruplarının sosyal medya hesapların da kendilerine yardım edilen pek çok gurbetçimizin, teşekkür yazılarını resimlerini ve videolarını görmeniz mümkündür.

Siz gurbetçilerimizde herhangi bir sorununuzda “Halka Hizmet Hakka Hizmettir” sloganı ile sizlere yârdim etmek isteyen gönüllü arkadaşlara ulaşabilirsiniz. Artık! Yalnız Değilsiniz!

Sıla Yolunda, herhangi bir sıkıntınızda bu numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz.
Cep: 00 49 174 7562099
WHATSAPP: 00 49 173 4931646
WHATSAPP: 00 31 625 249 525
Sıla Yolu WhatsApp grubuna katılmak içinde bu numaralara başvurabilirsiniz.

Ayrıca “Sılayolu İzin Yolu” ve “Sıla Yolu Sevenler” gruplarının sosyal medya hesaplarından da bu şahane ekibe ulaşmak mümkündürSılayolu İzin Yolu” ve “Sıla Yolu Sevenler

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,817BeğenenlerBeğen
3,681TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,137TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler