15.2 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 22, 2024

YTB Kapıkule’de Vatandaşları Karşılama Çalışmalarına Başladı

YTB Kapıkule’de Vatandaşları Karşılama Çalışmalarına Başladı


İzin dönemlerinde kara yolu ile Türkiye’ye gelen vatandaşlarımız YTB tarafından yurt içinde ve yurt dışındaki sınır kapılarında karşılanmaktadır. 2023 yılında Kurban Bayramı’na denk gelen izin dönemi başlangıcında vatandaşların karşılanmasında YTB personeli Kapıkule Sınır Kapısı’nda hazır bulunmaktadır.

Yurt dışında ikamet eden vatandaşlar ülkemize yoğun bir şekilde ziyaretlerini gerçekleştirmeye devam etmektedir. Seyahatlerde çoğunlukla havayolu tercih edilse de özellikle yaz aylarındaki izinlerde karayolu da tercih edilmektedir. İzin sezonu başlangıcının 2023 yılında Kurban Bayramı’na denk gelmesi memleket yolundaki yoğunluğu arttırmaktadır.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), her yaz sezonunda büyük çoğunluğu Avrupa’da yaşayan vatandaşların kara yolu ile Türkiye’ye gelişlerinde rahat ve huzurlu geçmesi için çalışmalar yürütmeye devam etmektedir. Bu amaçla vatandaşların yol boyunca karşılaşabileceği sorunlara anında çözüm bulabilmek adına YTB, WhatsApp hattı devreye almış ve güzergâh boyunca ihtiyaç duyabileceği bilgileri temin edebilmesi için YTB Mobil uygulamasına “Memleket Yolu” modülü eklemiştir.

Türkiye’ye doğru yolculuğun en güzel anı olan sınır kapısına varışlarda 2023’te de YTB vatandaşları Kapıkule Sınır Kapısında karşılamaya devam etmektedir. Kurban Bayramı’nda ara vermeden devam edecek karşılamalarda vatandaşlarla bayramlaşma da gerçekleştirilecektir.

YTB’nin memleket yolu çalışmaları dönüş yolunda da devam edecek olup Kapıkule Sınır Kapısında her yıl hazırladığı dinlenme ve oyun sahalarını içeren alan 2023 yılında dönüş tarihlerinde tekrar hizmete açılacaktır. Yaşadıkları ülkelere yolculuğa çıkan vatandaşların Kapıkule Sınır Kapısı’nda verecekleri molalarda ve yaşanması muhtemel yoğunluk durumlarında rahatça kullanabilecekleri alanlar oluşturulacaktır.

Vatandaşlar için hazırlanan stantlarda çay, kahve ve su ikramı gerçekleştirilecek olup çocukların enerjilerini atması ve yetişkinlerin dinlenmesi için çeşitli alanlar kurulacaktır.


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler