24.7 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 25, 2023

Bulgaristan’da 2021 Yılı Vinyet Ücretleri Belli Oldu

Bulgaristan’da 2021 Yılı Vinyet Ücretleri Belli Oldu


Bulgaristan’da karayollarında kullanılacak elektronik vinyetlerin (e-vinyet) 2021 yılı fiyatları belli oldu.

Bulgaristan’da araç kullanacak olan vatandaşların trafik harcı niteliğindeki elektronik vinyet konusunda oldukça dikkatli olması gerekiyor. Bulgaristan’da otoyolları ve şehirler arası yolları kullanabilmek için sürücülerin vinyet sahip olması gerekmektedir.

BGTOL’dan yapılan açıklamaya göre, elektronik vinyetlerin fiyatlarında üst üste 6. yıl değişiklik olmayacak.

Araba (hafif araç sahipleri) veya sürücüler, 97 levaya yıllık, 30 levaya aylık, 15 levaya haftalık ve 10 levaya hafta sonu vinyeti satın alabilecek.

Araç sahipleri bgtoll.bg web sitesi ve BGTOL mobil uygulaması üzerinden elektronik vinyet satın alıp geçerliliğini kontrol edebilirler.

1 Ocak ile 30 Kasım 2020 tarihleri arasında Bulgaristan’da 256 milyon leva değerinde 5 milyondan fazla e-vinyet satışı gerçekleştiği açıklandı. Açıklamada sürücüler tarafından en çok tercih edilen yıllık e-vinyetlerin olduğu belirtildi.

Öte yandan ocak ve Şubat 2021’de otomobiller için 800 binin üzerinde yıllık e-vinyetin süresi dolacak.

İnternet veya mobil uygulamayı tercih edin!

Yapılan açıklamada araç sahiplerinin ve sürücülerin korona virüs salgının göz önünde bulundurmaları ve e-vinyet satışların bgtoll.bg sitesi veya BGTOL mobil uygulamasını kullanmaları çağrısı yapıldı.

Ayrıca elektronik vinyetler Karayolu Altyapısı Ajansı’nın (APİ) diğer kanalları olan gişelerde ödeme yaparak veya kart ödeme terminalleri (özel makineler) kullanılabilir. Bu tür gişeler, Bulgaristan’ın 13 sınır kapısında ve ülke genelindeki 27 karayolları bölge müdürlüklerinde bulunmaktadır. Yaklaşık 500 kart ödeme terminali mevcuttur.

Elektronik vinyetler ayrıca APİ’nin ortakları olan www.vinetki.bg, www.tollpass.bg, www.digitoll.bg, www.epay.bg, www.telenor.bg, www.A1.bg web siteleri aracılığıyla da satın alınabilir. Ayrıca A1, Telenor, Bulgaristan Postaları, Easy Pay ve Lukoil, Petrol ve OMV akaryakıt istasyonlarından da satın alabilirsiniz.

Vinyetinizin olup olmadığını öğrenmek için:

https://web.bgtoll.bg/Evignette

BGTOL sistemini Türkçe kullanmak için:

https://www.bgtoll.bg/tr/


Kaynak: Bulhaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,815BeğenenlerBeğen
3,682TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,134TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler