21.6 C
İstanbul
Perşembe, Haziran 8, 2023

Cuma gününden itibaren Sırbistan sınırlarını tamamen açacak

Cuma gününden itibaren Sırbistan sınırlarını tamamen açacak


Sırp hükümetinin kararı sadece Sırbistan‘a giriş için geçerlidir.

Sırbistan hükümeti, Cuma gününden itibaren sınırlarını gelen yolcu trafiğine tamamen açacak.  Korona virüsü testi ve karantina olmadan ülkeye giriş bu sayede mümkün olacak. Karar, Resmî Gazetede yayınlandığı an yürürlüğe girecek.

Sırbistan 15 Mart’ta olağanüstü hâl ilan etti ve ardından giriş çıkışlara sınırlarını kapattı. Olağanüstü hâl 6 Mayıs’ta sona erdi, ancak sınırlar kapalı kaldı ve sadece katı düzenlemelerle giriş çıkış yapılabildi. 14 günlük karantina sonrası 28 günlük karantina ve tekrar 14 günlük karantina, hükümet komisyonu onayı, negatif korona virüs testi gibi değişik kurallar denendi.

Sırbistan hükümetinin son kararına göre bu belirsizlik cuma günü sona erecek hem Sırp hem de yabancı vatandaşlar herhangi bir kısıtlama olmaksızın ülkeye giriş çıkış yapabilecekler. Ve daha önce Sırbistan‘a gelen ve 14 günlük karantina alanların artık karantinada kalmaları gerekmiyor. Bu kararla sinir giriş çıkışları eski halini almış oluyor.

Sadece giriş çıkışlarda ateş olçumu yapılmaya devam edeceği ve herhangi bir şüphe halinde karantina uygulanabileceği de bildirildi.  


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,740BeğenenlerBeğen
3,405TakipçilerTakip Et
2,944TakipçilerTakip Et
2,023TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler