8.7 C
İstanbul
Pazartesi, Aralık 4, 2023

YTB ve Türk Polisi Gurbetçileri Sırbistan’da Karşılıyor.

YTB ve Türk Polisi Gurbetçileri Sırbistan’da Karşılıyor.


YTB, Türkiye’ye Yola Çıkan Türk Vatandaşlarını Sırbistan‘da Karşılıyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, yurt dışında yaşayan ve tatillerini ana vatanlarında geçirmek için memleket yoluna çıkan Türk vatandaşlarını Sırbistan sınır kapılarında karşılıyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı kara yolu ile Türkiye’ye doğru yola çıkan yurt dışındaki Türk vatandaşlarını sınır kapılarında karşılayarak sorunlarına çözümler üretiyor ve danışmanlık hizmeti veriyor. YTB ile Dışişleri ve İçişleri bakanlıkları iş birliğinde geçen yıl başlatılan sınır ötesi karşılama faaliyetleri bu yıl da devam ediyor.

Uygulama kapsamında, Türk polisi ve Türkçe-Sırpça bilen YTB personeli, Sırbistan‘ın Bartovci, Horgos ve Gradina sınır kapılarında vatandaşlara yardımcı olmak için bekliyor.

YTB görevlileri ve Türk polisi, memleket yolundaki vatandaşların gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra seyahat güvenliği için çeşitli uyarı ve hatırlatmalarda da bulunuyor. Ayrıca, oluşturulan “+90 530 257 25 99” nolu canlı WhatsApp hattı ile de vatandaşların soruları 7 gün 24 saat cevaplanıyor.

YTB’den Kara Yoluyla Türkiye’ye Gelecekler İçin “Memleket Yolu” İnternet Sitesi

YTB bu yıl yurt dışındaki vatandaşların yolculuklarının rahat geçmesi için hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Vatandaşların hem güncel transit rotalara hem de yolculuk süresince ihtiyaç duyacağı bilgilere daha kolay ulaşması için “Memleket Yolu” web sitesi (www.memleketyolu.com) hazırlandı.

Vatandaşlar web sitesinden Türkiye’deki iş ve işlemleri hakkında güncel bilgilere de erişebiliyor.


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,737BeğenenlerBeğen
3,661TakipçilerTakip Et
2,913TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler