Alman Yetkili: “Yakında Türkiye ile Turizme Başlayacağımızdan Eminim…”

Alman Yetkili: “Yakında Türkiye ile Turizme Başlayacağımızdan Eminim…”


Almanya Turizm sorumlusu Thomas Bareiss yaptığı bir açıklamada Türkiye ile Almanya arasındaki turizmin yakın zamanda başlayacağına emin olduğunu söyledi.

Almanya NTV televizyon kanalına açıklamalarda bulunan, Almanya turizm sorumlusu Thomas Bareiss, ellerinden geldikçe her ülkeye eşit davranıldığını ve yakın bir zamanda Türkiye ile olan turizm sorununun ortadan kalkacağından emin olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Dışişleri ve Kültür ve Turizm bakanlarıyla görüşmeler gerçekleştiren Bareiss, Türkiye tatil yörelerindeki vakaların azlığından bahsetti. Tatil yörelerine insanların sağlıklı bir şekilde gidip gelmesi yönünde imkânların sağlanması durumunda, turizmin başlatılması için görüşmelerin devam edeceğini açıkladı.

Bareiss açıklamalarının devamında, Türkiye’nin korona virüs ile mücadelede önemli başarılar kaydettiğini, durumun iyi olması halinde turizm açılımı için hazırlıklar yapılabileceğini de kaydetti.

Türk yetkililer ile temaslarının devam ettiğini açıklayan Bareiss, her hafta durum değerlendirmesi yaparak güvenli bir seyahat için neler yapılması gerektiği konusunda fikir alışverişinin sürdüğünü de sözlerine ekledi.


SYS Haber

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*