17.2 C
İstanbul
Cuma, Eylül 22, 2023

Almanya Hessen Adalet bakanından oruç tutan çocukların ailelerine ceza tehdidi

Almanya Hessen Adalet bakanından oruç tutan çocukların ailelerine ceza tehdidi


CDU’lu adalet bakanı, çocuklarına oruç tutturan Müslüman aileleri ceza ile tehdit etti.  Almanya’nın CDU’lu Hessen eyaleti Adalet Bakanı Kühne-Hörmann, İnstagram hesabından yayınladığı kısa video mesajında çocuklarına oruç tutturan Müslüman aileleri ceza ile tehdit etti.

Almanya’nın Hessen Eyaleti Adalet Bakanı Eva Kühne-Hörmann (CDU), Ramazan ayı dolayısı ile yaptığı açıklama büyük tepki çekti. Adalet Bakanı, bugünlerde diğer politikacılar gibi zor korona koşullarına rağmen Müslümanların kutsal ayı hakkında yaptığı açıklama büyük infial uyandırdı. 

CDU’lu adalet bakanı, çocuklarına oruç tutturan Müslüman aileleri ceza ile tehdit etti. Sosyal iletişim platformu İnstagram’dan yayınladığı kısa video mesajında, Ramazan’da çocuklarına oruç tutturan ailelerin sağlıklarını bozabileceğinden dolayı sorumlu tutturulabileceği ve ceza verilebileceğini dile getiren bakana tepkiler çığ gibi büyüdü.

İLK TEPKİ SOL PARTİ’DEN

Hessen eyalet parlamentosunda tartışma meydana getiren bu açıklama sonrası olaya ilk büyük tepki Sol Parti’den geldi. 

Sol Parti Eyalet Milletvekili Adalet Komisyonu Üyesi Ulrich Wilken, “Bu nedenle, Kühne-Hörmann’ın gelecekteki eğitim ipuçlarını bekliyoruz, örneğin Noel’de bedensel bir cezalandırma tehdidi altındaysa, çocuklar yağlı yiyecekler ve çok fazla tatlı ile doldurulursa, bu da sağlığa büyük zarar verir” diyerek tepkisini ifade etti. 

Wilken alaylı bir şekilde dalga geçerek, Kühne-Hörmann’ın elbette Müslüman karşıtı kızgınlıklarla ilgilenmediğini de sözlerine ekledi: “Onunki gerçekte, imparatorluk dönemin eğitim fikirleri ile birlikte çocukların refahı için bir endişeydi” şeklinde konuştu.

ÖNYARGILARI GÜÇLENDİRİYOR

Öte yandan SPD Hessen Eyalet Milletvekili Turgut Yüksel ise, konuyla ilgili olarak küçük çocukların büyüklerin dini pratiklerine katılımları için “birkaç saatlik çocuk orucu” tutabileceklerini söyledi. Yüksel, “Ama bakanın istediği gibi bir ceza saçma olur” dedi. 

Frankfurt Yabancılar Meclisi Başkanı Enis Gülegen de ailelerin hassas davranmasını istedi, ancak, “Bakanın söylemi sadece önyargıları ve aşırı sağ popülizmi güçlendirir” şeklinde görüş belirtti.


ilgili haberler

1 Yorum

  1. Çocuklarımızı zorlamıyoruz hepsi kendi iradeleri ile tutuyorlar, zaten avrupada yetilen çocuklar az yemek yiyor çok su içiyorlar, oruç onları etkilemiyor gelsinler sorsunlar, aksine akşam olunca harika bir atmosfer oluyor Aile içinde… ayrıca ( Oruç = Sağlık )

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,817BeğenenlerBeğen
3,681TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,137TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler