17.2 C
İstanbul
Cuma, Eylül 22, 2023

Almanya, İkinci Dalgaya Yakalananları Tahliye Etmeyecek

Almanya, İkinci Dalgaya Yakalananları Tahliye Etmeyecek


Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, tatilde koronavirüse yakalananlar için tahliye operasyonu yapılmayacağı konusunda Alman vatandaşlarına uyarıda bulundu.

Dünya genelinde 185 bin 696 vaka ile 9. sırada olmasına karşın 8 bin 776 ölümle; İtalya, İspanya, İngiltere ve Fransa’dan daha iyi bir tablo çizen Almanya‘da yurt dışına gideceklere, ikinci bir koronavirüs dalgasının yaşanması ihtimaline yönelik uyarılar yapıldı.

Yurt Dışında Virüs Kapan Tahliye Edilmeyecek

Almanya Dışişleri Bakanı Maas, “Tatilde koronavirüse yakalanırsanız, seyahatinizi tek başına organize etmeniz gerekir. Almanya’ya yeniden bir tahliye operasyonu yapılmayacaktır. Herkes tatilini ona göre planlamalıdır.” dedi.

Korona kurallarına uyulmadığı takdirde seyahat tavsiyesinin seyahat uyarısına dönüşebileceğini söyleyen Maas, “Yabancı ülkelerdeki temsilciliklerimiz acil durumlar için destek vermeye hazır durumdadır.” diye konuştu.

Türkiye ile Seyahat Görüşmeleri Sürüyor

Türkiye ile seyahat konusundaki görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Maas, “Seyahat uyarılarını kalıcı olarak sürdürmeyeceğiz. Ancak yine de salgının gidişatına bağlı.” ifadelerini kullandı. Maas, seyahat uyarılarının kaldırıldığı Avrupa ülkelerinin korona önlemlerini ihlal etmesi halinde hızlı bir şekilde seyahat uyarıları yapılacağını hatırlattı.


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,817BeğenenlerBeğen
3,681TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,137TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler