21.6 C
İstanbul
Perşembe, Haziran 8, 2023

Almanya kontrolü kaybediyor

Almanya kontrolü kaybediyor

Almanya’da bir kaç gün içerisinde ölüm oranlarının %1’in üzerine çıkması, sosyal medyada acaba salgın kontrol altından çekiyor mu? Gibi tart simalara yol açtı. Ölüm oranları % 0,25 iken % 1,3’e çıkmıştı.

Düşük ölüm oranları ile dikkat çeken Almanya, bir kaç gün içerisinde durumun terse dönmesi ile yeniden dikkatleri üzerine çekti. Vaka şayileri 20.000 civarında iken önlemleri gevşetmeyi düşünen Almanya’da hasta sayısı 85.000 civarına yükseldi. Ölenlerin sayasıda 1130 oldu. Böylelikle &0,25 olan ölüm oranları %1,3 civarına yükseldi.

Almanya’daki bazı uzman ve istatikçiler, ülkedeki durumun aslında belirsiz olduğunu, kaç kişiye korona virüs bulaştığını, kaç kişinin hastalandığını ve kaç insanın korona virüsten öldüğünün tam bilinmediğini iddia ettiler.

Verilen bilgilerin sadece test sonucu testleri pozitif çıkan insanları gösterdiğini ama aslında kaç kişinin hasta olduğunu belirtmediğini bildirdiler. Gerçek rakamların verilen rakamlardan çok daha yüksek olduğu iddia ediliyor. Ayrıca Almanya’daki düşük olan ölüm oranlarının da, ölüm nedeninin kayıtlara

10 Kat Daha Fazla’

NRW Başbakanı Armin Laschet’in verdiği bilgiye göre, bazı doktorlar hasta sayılarının açıklanan resmi rakamlardan 10 kat daha fazla olduğunu düşünüyor seklinde bildirdi.


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,740BeğenenlerBeğen
3,405TakipçilerTakip Et
2,944TakipçilerTakip Et
2,023TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler